ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

DSV Panalpina, Agility GIL’i Satın Aldı

DSV, Panalpina’yı cesurca satın alarak forwarding süperstarları listesine girdikten yaklaşık iki yıl sonra, şimdi Agility’s Global Integrated Logistics’in (GIL) satın alınmasıyla yıllık gelirlerine yaklaşık 4 milyar dolar ekliyor.

DSV, bir konferans görüşmesinde, satın almanın “mükemmel bir stratejik eşleşme” olduğunu ve hava ve deniz işlerine önemli hacimler kattığını söyledi. Kurumsal kültürün yanı sıra benzer varlık-iş modelinin iyi uyacağını söyledi. Ve coğrafi olarak katkı sağlayacak: Agility’nin gücü, özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanarak Orta Doğu ve Asya Pasifik’te.

DSV altyapıyı, operasyonları, idareyi ve lojistik tesislerini konsolide etmeyi planladığını söyledi – ancak olası iş kayıpları hakkında bir açıklama yapılmadı. DSV’nin 57.000 personeli var, Agility ise 17.000 ile geliyor. Bu konuda ekleyen bazı sorular var.

DSV Group CEO’su Jens Bjørn Andersen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “GIL ve DSV mükemmel bir eşleşme ve güçlerimizi birleştirmek için anlaşmamızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. İki küresel ağımızın birleşimi, bize müşterilerimize daha da yüksek bir hizmet seviyesi sunma fırsatı sağlayacaktır.

“GIL’in Asya-Pasifik ve Orta Doğu’daki güçlü pazar konumu, DSV ağını iyi bir şekilde tamamlıyor ve uzun vadeli değer yaratma hedeflerimizi destekleyecek. İki grubumuz zaten bir girişimcilik ve yerel mülkiyet kültürünü paylaşıyor ve GIL’in yetenekli personelini DSV’de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. ”

Dsv Charter 3
DSV Panalpina, Agility GIL'i Satın Aldı 2

DSV, anlaşmanın kendisine% 4-5 toplam pazar payı vereceğini ve navlun sıralamasında beşinci sıradan Kuehne + Nagel ve DB Schenker arasında üçüncü sıraya yükseleceğini söyledi.

 DSV Panalpina’nın ilk çeyrek mali sonuçlarını oldukça iyi . Grubun brüt karında% 21’lik bir artışla 7.78 milyar Dkr (1.2 milyar $) elde edilirken, özel ürünlerden önceki ebit% 106 artışla 3.06 milyar Dkr’a yükseldi. Hava ve Deniz bölümü ebit’in% 126 artışla 2,4 milyar Dkr’a yükseldiğini gördü.

Bjørn Andersen şunları söyledi: “Bugün, Agility’nin Global Integrated Logistics ile birleşme anlaşmamızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. İki grubumuzun kombinasyonu mükemmel bir eşleşme ve Global Integrated Logistics, DSV Panalpina’nın yıllık gelirine yaklaşık% 23 ekleyecek ve özellikle Hava ve Deniz bölümünde küresel ağımızı güçlendirecek.

Latest Posts

POPULER