Hava Kargo Hakkında Herşey
KargoTHY

Dr. Cor de Man RM, Turkish Airlines’taki görev süresinin sona erdiğini duyurdu

72 / 100

Dr. Cor de Man RM, Turkish Airlines’taki görev süresinin sona erdiğini duyurdu

Dr. Cor de Man RM, Turkish Airlines’taki görev süresinin sona erdiğini duyurdu. Türk Hava Yolları Kargo’nun Küresel Satış Başkan Yardımcısı olarak çalışan Man, olağanüstü sonuçlar elde etmek için muazzam bir ekiple çalışma ayrıcalığına sahip olduğunu belirtti.

” Ne kadar iyi olursa olsun, sayılar sadece sayılardır. “Gerçekten önemli olan,  iç ve dış ekiplerle olan kişisel ilişkilerdir. Harika bir zaman geçirmemiz, dostluğunuz ve desteğiniz için TK ekibi ve değerli Müşterilerimize ve İş Ortağımıza teşekkür ederiz. Harika bir gün ve kutlu bir Paskalya Pazartesi olsun…”

Dr. Cor de Man RM, Turkish Airlines'taki görev süresinin sona erdiğini duyurdu 20 Nisan 2024

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu