Latest Posts

DHL EXPRESS VE SİNGAPUR HAVA YOLLARI İŞBİRLİĞİ

82 / 100

DHL EXPRESS VE SİNGAPUR HAVA YOLLARI YENİ BOEING FREIGHTER UÇAĞI İÇİN ORTAKLIĞA BAŞLADI

Dünyanın önde gelen uluslararası ekspres servis sağlayıcısı DHL Express, yeni Boeing 777 kargo uçağının Singapur Changi Havalimanı’na gelişini memnuniyetle karşıladı. DHL-Singapur Hava Yolları (SIA) görünümüne sahip olan kargo uçağı, maksimum 102 ton kapasiteye sahip. SIA, bu uçağı Ağustos 2022’den itibaren haftada üç kez Güney Kore üzerinden Amerika Birleşik Devletleri’ne giden rotalarda hizmete sunacak.

 

DHL Express Havacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bay Robert Hyslop şunları söyledi: “Küresel DHL Express havacılık ağımız, bize ait ve ortak havayollarının birleşiminden oluşuyor ve bu, artan müşteri talebine hızlı ve esneklikle yanıt vermemizi sağlıyor. Yeni Boeing 777 kargo uçağı, ağımızı güçlendirmeye ve uçuş rotalarını ayarlamaya ve aynı zamanda daha yeşil lojistik elde etmek için karbon emisyonlarımızı düşürmeye yönelik devam eden çabalarımızı gösteriyor. Singapur Hava Yolları’nın uçuş operasyonlarındaki uzmanlığı, Singapur’daki Güney Asya Merkezimizin stratejik konumundan yararlandığımız için müşterilerimizin sınır ötesi ticaretteki ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlayacaktır.”

 

SIA Ticari Başkan Yardımcısı Bay Lee Lik Hsin şunları söyledi: “SIA’nın DHL ile uzun süredir devam eden ortaklığı, Singapur’un önemli bir hava kargo ve e-ticaret lojistik merkezi olarak konumunu pekiştiriyor ve kargo hizmetlerimizle olan sıkı bağlılığımızı vurguluyor. Hava kargo ayrıca küresel tedarik zincirlerini açık tutmada hayati bir rol oynar. Hızla büyüyen e-ticaret segmentini desteklemenin yanı sıra, bu yeni kargo operasyonu, gelecekte SIA ve DHL arasındaki ortaklığı genişletmek için bir temel sağlıyor.”

 

Boeing Asya Pasifik Ticari Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Christy Reese şunları söyledi: “DHL ve Singapur Hava Yolları arasındaki ortaklığın Boeing 777 Freighter gücüne dayanacağından heyecan duyuyoruz. Çok yönlü 777 Freighter, dünyanın en büyük, en yetenekli çift motorlu kargo uçağıdır ve 747-400F gibi diğer büyük kargo uçaklarından yüzde 20 daha fazla yük ile 6.000 deniz milini aşan uzun menzilli trans-Pasifik hattında hizmet vermektedir. Maksimum 102 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan uçak, küresel hava taşımacılığı pazarında artan talebi sürdürülebilir bir şekilde karşılamaya çalışan DHL ve Singapur Hava Yolları için mil başına ton açısından fazlasıyla ekonomik hizmet sunacaktır.”

 

Mart 2022’de DHL Express ve SIA, beş Boeing 777 kargo uçağının konuşlandırılması için bir Mürettebat ve Bakım anlaşması imzaladı. Bu kargo uçakları, SIA tarafından denetlenen bakım ile SIA pilotları tarafından hizmet verecek.

 

İkinci Boeing 777 kargo uçağının Kasım 2022’de hizmete girmesi planlanıyor ve ardından her iki kargo uçağı da Singapur-Seul-Los Angeles-Honolulu-Singapur rotasında haftada altı kez sefer yapacak. Kalan üç kargo uçağının 2023 yılı boyunca teslim edilmesi planlanıyor. Bunu takiben, beş kargo uçağının tamamı Kuzey Asya ve Avustralya’daki noktalar üzerinden Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur arasındaki noktalarda çalışacak.

 

Dhl Sq Freighter
Dhl Express Ve Singapur Hava Yolları, Yeni Boeing 777 Kargo Uçağının Singapur Changi Havalimanı’Na Gelişini Memnuniyetle Karşıladı. Soldan Sağa: Dhl Express Singapur Genel Müdürü Bay Christopher Ong; Dhl Express Asya Pasifik Ağ Operasyonları Ve Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bay Sean Wall; Boeing Asya Pasifik Ticari Satış Ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Christy Reese; Dhl Express Küresel Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bay Robert Hyslop; Singapur Hava Yolları Ticari Başkan Yardımcısı Bay Lee Lik Hsin; Singapur Hava Yolları Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bay Mak Swee Wah; Ve Singapur Hava Yolları Kargo Kıdemli Başkan Yardımcısı Bay Chin Yau Seng.

 

 

Singapur Hava Yolları Hakkında

SIA Grup’un tarihi, Malayan Airways Limited’in ilk uçuşuyla 1947’ye kadar uzanıyor. Havayolu daha sonra Malaysian Airways Limited ve ardından Malezya-Singapur Hava Yolları (MSA) olarak yeniden adlandırıldı. 1972’de MSA, Singapur Hava Yolları (SIA) ve Malezya Hava Yolu Sistemi olarak ayrıldı. Başlangıçta 18 ülkede 22 şehre 10 uçaklık mütevazı bir filo işleten SIA, o zamandan bu yana marka vaadinin üç ana direğini sürekli geliştirmeye kendini adamış dünya çapında bir uluslararası havayolu grubu haline geldi: Hizmet Mükemmelliği, Ürün Liderliği ve Ağ Bağlantısı. Daha fazla bilgi için: www.singaporeair.com.

 

DHL Hakkında

DHL – Dünyanın lojistik şirketi

 

DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL, ulusal ve uluslararası paket teslimatı, e-ticaret nakliye ve sipariş karşılama çözümleri, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan rakipsiz bir lojistik hizmet portföyü sunar. Dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 380.000 çalışanı bulunan DHL, insanları ve işletmeleri güvenli bir şekilde birbirine bağlayarak küresel sürdürülebilir ticaret akışlarını mümkün kılıyor. Teknoloji, yaşam bilimleri, sağlık ve mühendislik dahil olmak üzere büyüyen pazarlar ve endüstriler için özel çözümlerle DHL, kararlı bir şekilde “Dünyanın Lojistik Şirketi” olarak konumlanıyor.

 

DHL, Deutsche Post DHL Grubu’nun bir parçasıdır. Grup, 2021’de 81 milyar Euro’dan fazla gelir elde etti. Sürdürülebilir iş uygulamaları ve topluma ve çevreye olan bağlılığıyla Grup, dünyaya olumlu katkı sağlıyor. Deutsche Post DHL Grubu, 2050 yılına kadar sıfır emisyonlu lojistik elde etmeyi hedefliyor.

Latest Posts

POPULER