Latest Posts

DHL Express Türkiye, kadınlar için Türkiye’nin En İyi İş Yeri seçildi

89 / 100

DHL Express Türkiye, kadınlar için Türkiye’nin En İyi İş Yeri seçildi

Great Place to Work®, Türkiye’de kadınların çalışabileceği en iyi iş yerlerini açıkladı. İlk kez yayınlanan listede 500’den fazla çalışanı olan şirketler kategorisinin lideri DHL Express Türkiye oldu. 

30 yıla yakın süredir dünya çapındaki En İyi İşverenleri belirleyen Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye özelinde yaptığı araştırmada, 500’den fazla çalışanı olan şirketler arasında ödüle layık görülen DHL Express Türkiye, bu başarısını DHL’in kadınları desteklemeye ve geliştirmeye adanmış programı DHL4Her sayesinde elde etti. 

Uluslararası hızlı hava taşımacılığı sektöründe Türkiye’de 40 yıldır hizmet veren DHL Express Türkiye, DHL4Her ile potansiyellerini tam kapasite ortaya koyabilmeleri için kadınları güçlendirmeyi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda öncü olmayı hedefliyor.   

Great Place to Work®’ün, 2021 yılında 1500’ün üzerinde kadın çalışan tarafından yapılan değerlendirmeleri analiz ederek ilk kez belirlediği listede birinci olan DHL Express Türkiye, kadın çalışanlarını cesaretlendirmeyi ve kadınların her kademede görünürlüklerini artırmayı taahhüt ediyor. 

DHL Express

Mustafa Tonguç: “Harika Bir İş Yeri olmayı sürdüreceğiz”

Özellikle lojistik gibi erkeklerin daha yoğun çalıştığı düşünülen bir sektörde bu başarılarının mutluluk verici olduğunu belirten DHL Express Türkiye Genel Müdürü Mustafa Tonguç, “Great Place to Work’ün bu kıymetli ödülü, çalışanlarımızın iş yerlerindeki deneyimlerine dayalı bir araştırmanın sonucunu ortaya koyuyor. DHL Express Türkiye olarak her zaman kadınlar için ‘Harika Bir İş Yeri’ olma deneyimini sürdüreceğiz.” dedi. 

Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazanan 91 şirket arasından “2021 Kadınlar için Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine giren 21 şirket değerlendirilirken hem tüm çalışanlar için hem de kadın çalışanlar özelinde en az yüzde 80 Trust Index© skoruna sahip organizasyonlar dikkate alındı.

DHL Express

Eyüp Toprak: Listeye giren şirketler, kadınlar için yüksek güven kültürü oluşturdular

“2021 Kadınlar için Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesindeki şirketlerin, kadın çalışanlar özelinde destekleri ve uygulamalarıyla yüksek bir güven kültürü sağladıklarını belirten Great Place to Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Metodolojimizin temelinde yer alan Trust Index© çalışan anketi uyguladığımız organizasyonlarda, Great Place to Work® listesinin üst sıralarında yer alan firma çalışanlarının güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takımdaşlık alanlarında yüksek güven kültürü deneyimlediklerini görüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

DHL Express

DHL – Dünyanın lojistik şirketi 

DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL bünyesinde yer alan birimlerimiz, ulusal ve uluslararası koli teslimatından e-ticaret gönderi ve taşımacılık çözümlerine, uluslararası ekspres kara, hava ve deniz yolu taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine uzanan benzersiz bir lojistik hizmetler portföyü sunar. Dünya çapında 220’yi aşkın ülke ve bölgede yaklaşık 570 bin çalışanıyla DHL, insanları ve firmaları emniyetli ve güvenilir biçimde birbirleriyle bağlantılandırarak global ticaret akışlarının sürdürülebilir olmasını sağlar. Teknoloji, yaşam bilimleri, sağlık, mühendislik, üretim & enerji, perakende ve otomotivin de aralarında bulunduğu pek çok büyümekte olan pazar ve sektöre özel çözümleriyle DHL, büyük bir kararlılıkla “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanmıştır. 

DHL, Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2020 yılında 66 milyar euro gelir elde etmiştir. Gerek sürdürülebilir ticaret uygulamaları gerekse topluma ve çevreye karşı duyduğu sorumlulukla Grup, dünyaya pozitif katkı sağlar. Deutsche Post DHL Group, 2050 itibarıyla sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. 

DHL Express

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.