Hava Kargo Hakkında Herşey
İş İlanlarıKargo Haberleri

DHL Express Türkiye iki yıl üst üste “En İyi İşveren” seçildi

dhl_Top_Employers_Logo

DHL Express Türkiye iki yıl üst üste “En İyi İşveren” seçildi

DHL Express Türkiye, insan kaynakları alanında gösterdiği üstün performans ve çalışan memnuniyeti konusundaki yaklaşımıyla bu yıl da “En İyi İşveren” unvanına layık görüldü. Top Employers Enstitüsü tarafından verilen “En İyi İşveren” sertifikası, bu yıl çalışan memnuniyeti alanında en yüksek standartları yakalayan 8 şirkete verildi. Münferit olarak tam 43 ülkede sertifikayla ödüllendirilen DHL geçtiğimiz yıldan sonra bu yıl da her kıtada sertifika alan tek global şirket oldu. Yetenek yönetimi, liderlik gelişimi, performans yönetimi, ve eğitim ile gelişim öne çıkan başarı alanları oldu.

DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Top Employers Institute tarafından 2016’nın En İyi İşvereni unvanına layık görüldüğümüz için gurur duyuyoruz. DHL Express olarak, uluslararası hızlı taşımacılık alanının en yetenekli uzmanlarını kadromuza dahil etmeye, eğitmeye ve elimizde tutmaya özen gösteriyoruz. Uluslararası alanda kabul gören bu belgeyi iki yıl üst üste almamız, bu alandaki çabalarımızın önemli bir göstergesidir. Aynı zamanda En İyi İşveren sertifikasyon süreci sayesinde, her yıl kendimizi İK dünyasındaki en iyi uygulamalarla karşılaştırabiliyor, kendi organizasyonlarımızda gelişime açık alanları belirleyerek yeni aksiyonlar alıyoruz.”

Çalışan bağlılığının başarı için en önemli faktörlerden biri olduğuna inandıklarını belirtenDHL Express Türkiye İK ve Kalite Direktörü Ayla Çetinbora şöyle konuştu:

“İşimizde ve çalışma koşullarımızda ortaya koyduğumuz sürekli gelişim ve iyileştirme, DHL olarak iyiden mükemmele doğru yolculuğumuzda son derece önemli bir rol oynuyor. Şirketimizde en iyi çalışma koşullarını sağlamanın, müşterilerimize sunduğumuz üstün hizmet kalitesi üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğuna inanıyoruz. Biliyoruz ki, mutlu ve motive çalışanlarımız sayesinde müşterilerimize yüksek kaliteli hizmet sunuyor, böylece sadık müşteriler yaratarak şirketimizin kârlılığını daha da artırıyoruz. İK yönetimi olarak, DHL’i tercih edilen işveren yapmak için ortaya koyduğumuz başarılı çalışmaların takdir edildiğini görmekten gurur duyuyoruz.”

DHL, çalışanları için geliştirilen özel eğitim programlarına yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor. DHL Express kültürü ve grup stratejisinin yansıması olan CIS – Sertifikalı Uluslararası Uzmanlık programı, iş hedeflerinin açık bir şekilde anlaşılmasına ve uluslararası büyümeye odaklanılmasına olanak sağlıyor. Tümevarım, Ticari Bilgi, Fonksiyonellik ve Liderlik gibi içeriklerin çalışanlara aktarıldığı, DHL tarafından DHL çalışanları için geliştirilen bir eğitim ve kültürel değişim programı olan Sertifikalı Uluslararası Uzman (CIS) eğitimlerine bugüne kadar 220 ülkede 100.000’in üzerinde çalışan katıldı. Tüm DHL çalışanlarının, “Sertifikalı Uluslararası Uzman” olduklarını gösteren ve tamamladıkları tüm eğitim modüllerini belgeleyen bir CIS pasaportu da bulunuyor.

“En İyi İşveren” ödülüne hak kazanabilmek için organizasyonlar, Top Employers Enstitüsü tarafından her yıl güncellenen ve organizasyon içerisindeki İK etkisini detaylı biçimde analiz eden bir ankete katılıyor. Bunu takip eden bağımsız dış denetim süreci de yine uluslararası standartlarda gerçekleşen bir puanlama ve değerlendirme sürecinin ardından tamamlanıyor. Ödül kapsamında şirketler, iç iletişim kanalları, eğitim ve gelişim fırsatları, ücretlendirme ve yan haklar, esnek çalışma koşulları, sosyal aktiviteler, işe alım ve şirket kültürüne uyum, kariyer yönetimi, ek menfaatler ve çalışan sağlığına yönelik programlar alanlarında değerlendiriliyor.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu