Latest Posts

DHL Express Türkiye, Gökhan Yavaş imzalı yağmurluklarla DHL Korusu oluşturuyor

82 / 100

DHL Express Türkiye, Gökhan Yavaş imzalı yağmurluklarla DHL Korusu oluşturuyor

Türkiye’nin lojistik lideri DHL Express, Türk modasının geleceği parlak tasarımcısı Gökhan Yavaş imzalı DHL Express yağmurlukları ile küresel iklim krizine “#FeelTheBlanks” “#BosluguHisset” sloganıyla dikkat çekiyor. DHL Express Türkiye ve Gökhan Yavaş iş birliğiyle hazırlanan yağmurlukların satışıyla ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nda koru oluşturulacak. 

Türkiye’de hızlı hava taşımacılığının kurucusu DHL Express Türkiye, modern, enerjik ve özgün çizgileriyle tanınan modacı Gökhan Yavaş’ın tasarladığı yağmurluklarla ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nı ağaçlandırıyor. Gökhan Yavaş’ın DHL Express için hazırladığı sınırlı sayıda yağmurluğun satışından elde edilen gelirle ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları’nın Sivas, 4 Eylül sahasında 3500 fidanla DHL Korusu oluşturulacak. 

dhl

Bugüne kadar Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, The Core İstanbul, Japonya Moda Festivali ve Londra Moda Haftası gibi organizasyonlar ile Vetements ve Mynavi gibi moda markalarına destek veren DHL Express ve DHL Express Türkiye, bu iş birliği ile geçtiğimiz yaz yaşanan orman yangınları başta olmak üzere, Türkiye’yi ve dünyayı tehdit eden iklim krizine #FeelTheBlanks #BosluguHisset mottosuyla dikkat çekiyor. Ormansızlaşma ve kuraklığın yarattığı kolektif travmaya karşı harekete geçilmesi gerektiğini düşünen DHL Express Türkiye, herkesi doğadaki tahribatı gidermeye ve eksilenleri yerine koymaya davet ediyor. 

Gökhan Yavaş’ın resmi web sitesi üzerinden (https://gokhannyavas.com/) satışa sunulacak DHL Express yağmurluklarından alanlar, ÇEKÜL Vakfı’nın yürüttüğü 7 Ağaç Ormanları Programı kapsamında yeni fidanların toprakla buluşmasına da destek vermiş olacaklar. 

Türkiye’nin lojistik lideri DHL Express, ünlü modacı Gökhan Yavaş ile yürüttüğü “#FeelTheBlanks” kampanyasını özel bir reklam filmiyle duyurdu. İstanbul Havalimanı Kargo Bölgesi’ndeki DHL Express Türkiye Genel Müdürlüğü’nde çekilen Orçun Mutlu imzalı film #FeelTheBlanks sloganıyla iklim krizine karşı herkesi harekete geçmeye çağırıyor.

dhl

DHL Express çevre dostu projelere imza atıyor

DHL Express Türkiye ve bağlı bulunduğu küresel lojistik şirketi Deutsche Post DHL Grubu, iklim krizinin etkilerini en aza indirmek için GoGreen çatısı altında yürüttüğü çalışmalarını uzun yıllardır sürdürüyor. Grup, nisan ayında yayınladığı Karbondan Arındırma Yol Haritası’nda önümüzdeki 10 yılda karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik önlemlere 7 milyar euro yatırım yapacağını duyurdu. Paris İklim Anlaşması’yla uyum içinde 2050’ye kadar sıfır emisyon hedefleyen Deutsche Post DHL Grubu, kaynaklarını özellikle alternatif havacılık yakıtlarına, sıfır emisyonlu elektrikli araç filosuna ve çevre dostu binalara aktarmayı hedefliyor. DHL Express Türkiye de Deutsche Post DHL Grubu’nun sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Seninle Daha Yeşil projesini yürüttü. Karbon ayak izini sıfırlayan GoGreen İklim Nötr ürünüyle yapılan her gönderi ve projeye özel oluşturulan Instagram filtresinin her kullanımı için Seninle Daha Yeşil projesinde 50 bin tohum yeşertildi.  

dhl

DHL – Dünyanın lojistik şirketi 

DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL bünyesinde yer alan birimlerimiz, ulusal ve uluslararası koli teslimatından e-ticaret gönderi ve taşımacılık çözümlerine, uluslararası ekspres kara, hava ve deniz yolu taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine uzanan benzersiz bir lojistik hizmetler portföyü sunar. Dünya çapında 220’yi aşkın ülke ve bölgede yaklaşık 570 bin çalışanıyla DHL, insanları ve firmaları emniyetli ve güvenilir biçimde birbirleriyle bağlantılandırarak global ticaret akışlarının sürdürülebilir olmasını sağlar. Teknoloji, yaşam bilimleri, sağlık, mühendislik, üretim & enerji, perakende ve otomotivin de aralarında bulunduğu pek çok büyümekte olan pazar ve sektöre özel çözümleriyle DHL, büyük bir kararlılıkla “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanmıştır. 

DHL, Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2020 yılında 66 milyar euro gelir elde etmiştir. Gerek sürdürülebilir ticaret uygulamaları gerekse topluma ve çevreye karşı duyduğu sorumlulukla Grup, dünyaya pozitif katkı sağlar. Deutsche Post DHL Group, 2050 itibarıyla sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. 

ÇEKÜL 7 AĞAÇ ORMANLARI HAKKINDA: 1990 yılında kurulan ÇEKÜL Vakfı ( Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı), 1994 yılında 7 Ağaç Ormanları Ağaçlandırma Programını başlattı. Yıl boyunca tükettiğimiz doğal kaynakların sembolik bir karşılığı olan 7 fidanı doğaya geri vermek fikrinden yola çıkarak hayata geçirilen program, insanlarda fidan dikme bilinci yaratmayı öncelikli hedef olarak belirledi. ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları Ağaçlandırma Programı kapsamında bugüne kadar 70’ten fazla sahada, 5 milyona yakın fidan bireylerin ve kurumların desteğiyle toprakla buluştu.

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.