Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkIATA HaberleriTurizm

COVID-19 Testi ve Devam Eden Mali Destek Hava Taşımacılığını Kurtarmak İçin Çok Önemli

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), COVID-19 testi ile sınırların yeniden açılması ve hava taşımacılığına daha fazla finansal destek sağlanması ihtiyacını yeniden yineledi.

Sınır kısıtlamaları, özellikle karantina önlemleri, Avrupa ekonomisinin temel taşlarından biri olan insanların serbest dolaşımını baltaladı. Sonuç olarak, yolcu talebi düştü ve 2020’nin Avrupa’ya / Avrupa’dan seyahatlerde 2019’a kıyasla yolcu sayılarının en az% 70 oranında azalması bekleniyor. 2019’daki 1,2 milyar yolcuya kıyasla 2020’de bölgede sadece 340 milyon yolcunun uçması bekleniyor.

Hava trafiğindeki bu çöküş, küresel olarak havacılık ve sektördeki milyonlarca iş gücü üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Hava Taşımacılığı Eylem Grubu’nun araştırması, hava taşımacılığı ile doğrudan bağlantılı yaklaşık 4,8 milyon iş gücü risk altında olduğunu tahmin ediyor. Seyahat ve turizm endüstrisindeki milyonlarca kişi de tehdit altında. Hükümetlerin sektörlerü yeniden kalkındırmak için bir plan dahilinde birlikte çalışması zorunludur. Bu arada, endüstrinin kışı atlatmasına yardımcı olmak için ek mali desteğe ihtiyaç var.

Avrupa ve dünyadaki hükümetlerin, COVID-19 testini kullanarak sınırları karantina olmadan güvenli bir şekilde yeniden açmak için uyumlu ve koordineli bir yaklaşım benimsemesi çok önemlidir. Havacılık endüstrisi, hükümetlere sınırları yeniden açma konusunda güven vermek için sistematik kalkış öncesi testlere ilişkin net bir vizyon ortaya koymuştur. Ancak Avrupa Birliği’nin Konsey Tavsiyesi, karantinanın yerini alacak testlerin kullanılması için net koşullar belirleyemiyor.

Her uzunlukta karantina, COVID-19’un ekonomik yıkımına devam ettirecek. Test, karantinanın yerini almalı, kısaltmamalıdır. Ve test masrafları, DSÖ’nün Uluslararası Sağlık Yönetmeliklerine uygun olarak hükümetler tarafından karşılanmalıdır.

IATA’nın seyahat edenler anketi, karantina yerine test için yaygın destek olduğunu gösteriyor:

  • % 83’ü varışta karantinaya almak zorunda kalırlarsa uçmayacak
  • Ancak% 88’i seyahati kolaylaştırmak için test edilmeye istekli olduklarını söylüyor
  • % 65’i, bir kişinin COVID-19 testi negatif çıkması durumunda karantinaya gerek olmadığına katılıyor
  • Yaklaşık% 39’u hükümetin testler için ödeme yapması gerektiğini belirtirken, yalnızca% 25 bunun yolcuların sorumluluğunda olması gerektiğine inanıyor.
COVID-19 Testi ve Devam Eden Mali Destek Hava Taşımacılığını Kurtarmak İçin Çok Önemli 4 Haziran 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu