ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Covid-19, daha pahalı ama daha verimli bir hava kargo sektörü yarattı

Hacimler bir yıl öncesine göre genel olarak aynı olsa da, kapasite önemli ölçüde düşük kalıyor ve bu da uçakların daha verimli kullanıldığını ortaya koyuyor.

Dinamik doluluk oranları, geçen yılın şubat ayına göre yüzde sekiz daha yüksek ve Şubat 2019’a göre yüzde altı daha yüksek.

Sektör mevcut alanı ve kapasiteyi daha iyi kullanmakla kalmıyor, talepte belirli bir “normalleşme” olduğunu da ortaya koyuyor, artan yakıt ücretleriyle fiyatta “normalleşme” olmamasına rağmen.

Şubat, dört haftalık bir karşılaştırmada yıllık bazda% 2 oranında artış gösterdi.

“Çin’den Avrupa’ya yapılan satışlar Şubat ayında bir önceki yıla göre beş kat daha yüksekti – ancak Avrupa’dan giden hacimler % 11 azaldı. 2019 hacimleri aşağı yukarı 2021 ile aynı seviyede – ancak daha az kapasite ve daha yüksek doluluk oranları var. “

Bu arada, fiyatlar geçen yılki seviyelerin üzerinde kalıyor ve havayolları ek ücretleri artırmaya başladıkça, piyasa artan yakıt fiyatları konusunda giderek daha fazla endişeleniyor.

Kargo uçağı kapasitesi, geçen yıla göre% 31 artarken, ekspres operatör yük kapasitesi% 27 arttı ve yolcu uçağı kapasitesi% 56 düştü.

Bu arada, fiyatlar geçen yılki seviyelerin üzerinde seyrediyor ve havayolları ek ücretleri artırmaya başladıkça, piyasa artan yakıt fiyatları konusunda giderek daha fazla endişeleniyor.

Loadmaster Freighter 1
Covid-19, daha pahalı ama daha verimli bir hava kargo sektörü yarattı 2

Latest Posts

POPULER