Latest Posts

CORENDON HAVAYOLLARI ESKİŞEHİR UÇUŞLARI

Corendon, Eskişehir, Emirdağ ve Afyonlu Türk vatandaşlarının yoğun yaşadığı Belçika ve çevresindeki talebi göz önüne alarak Brüksel-Eskişehir hattını da uçuş programına ekledi. Corendon Airlines, 3 Temmuz günü 147 yolcu ile Brüksel’den havalanan XC 5991 uçuş kodlu uçağı ile Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı’na iniş yaptı. Corendon’un sezondaki ilk yolcuları uçaktan maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde indiler.

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, pandemi sürecine rağmen Avrupa’dan memleketlerine seyahat etme özlemi duyan çok sayıda Türk vatandaşı olduğu için bu sezon düzenleyecekleri bu uçuşların yoğun ilgi gördüğünü açıkladı. Karaer, Corendon Airlines olarak Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı’na ilk uçuşlarını 05 Ağustos 2009 tarihinde Boeing 737-300 tipi bir uçakla yaptıklarını, şimdi ise bu hatta geri dönerek sezon boyunca haftada 2 uçuş düzenleyeceklerini açıkladı. “Amacımız, Brüksel’de base olan Boeing 737-800 tipi uçağımız ile yapacağımız bu uçuşlara yılın 12 ayı boyunca uçuş planını sürekli genişleterek devam etmek” şeklinde konuştu.

Havaş Yer Hizmetleri Eskişehir Havalimanı’nda Corendon Havayolları’na hizmet sunmaya başladı.

Brüksel’den gelen ilk seferle birlikte, Eskişehir Havalimanı’nda 31 Ekim tarihine kadar haftanın iki günü Corendon seferlerinde yer hizmetleri operasyonu Havaş tarafından gerçekleştirilecek.

We began providing service to Corendon Airlines at Eskişehir Airport. With the first flight arrived from Brussels, Havaş will be providing ground handling services to Corendon flights at Eskişehir Airport two times a week until October 31st.

Resim
Resim

Latest Posts

POPULER