Latest Posts

Corendon Airlines, ALC’den 9 Boeing 737 MAX Kiralayacak

80 / 100

Corendon Airlines, ALC’den 9 Boeing 737 MAX Kiralayacak

Havayolu, ilk beş jeti bu baharda, uzun vadeli kiralamayla alacak.

Corendon Airlines Group, Air Lease Corporation (ALC) ile altısı MAX 8 ve üçü MAX 9 olmak üzere dokuz Boeing 737 MAX için kiralama anlaşması yaptığını duyurdu. Beş jet bu baharda taşıyıcıya katılacak, kalan uçaklar ise 2023’te gelecek.

telegram aero

Corendon için dokuz Boeing 737 MAX


Corendon Airlines, filosunu altı adet MAX 8 ve üç adet MAX 9 ekleyerek güçlendirecek. Uçaklar, ALC’den beş MAX 8 bu baharda teslim edilecek şekilde kiralandı.

Corendon Airlines’ın 2022 Baharında Türkiye operasyonları için beş yeni MAX 8 ayarlandı ve kalan MAX 8’ler 2023’ün ilk çeyreğinde teslim edilecek. Havayolu ayrıca 2023’ün ilk yarısında teslim edilmek üzere üç yeni MAX 9 kiralayacak. Tümü dokuz 737 MAX uçağı, ALC’nin Boeing siparişinden gelecek.

Air Lease Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Steven F. Udvar-Házy şunları söyledi:

Corendon Airlines

“ALC, Hollanda, Malta ve Türkiye’de faaliyet gösteren üç havayolu şirketiyle, Corendon Airlines Group’a en büyük kiralama yapan firma konumundayız ve bugün bu kiralamaları duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu dokuz yeni Boeing 737 uçağı, en modern, yakıt açısından verimli yeni teknolojiyi sunuyor. Bu Corendon’un genel filo operasyonlarını ve yolcu deneyimini büyük ölçüde geliştirecek.”

MAX filosu önemli ölçüde büyüyecek


Corendon Airlines Group, filosunda yalnızca bir 737 MAX ile neredeyse yalnızca Boeing 737-800 ile çalışıyor. Taşıyıcının ortalama yaşı 13 olan 27 737-800 var. Bunlardan 15’i Türkiye şubesinde (CAI), 12’si ise iki Avrupa iştiraki Corendon Dutch Airlines (CND) ve Corendon Airlines Europe (CXI) altında faaliyet gösteriyor.

Corendon Group Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, şunları söyledi:

“ALC’ye uzun süreli işbirliği ve filo desteği için teşekkür ediyoruz.”


Tek MAX 8, CAI ile havayolunun Türkiye rotalarında konuşlandırıldı.

Corendon’un yeni MAX 9’ları, Türkiye pazarına yönelik değil. Bunun yerine MAX 9lar, yan kuruluşlarından birinin altında hizmet verecek.

corendon airlines

Sözcü Audrey Denkelaar, Luchtvaartnieuws’a şunları söyledi:

“Hollanda AOC’ye mi yoksa Corendon Airlines Europe’a mı gelecekleri daha sonra belirlenecek.”

Corendon Havayolları Grubu Hakkında


Corendon Airlines Group, 2000 yılında Hollanda‘da kurulmuş bir seyahat şirketi olan Corendon International Travel’ın bir parçasıdır. Havayolunun kendisi 2005 yılında faaliyete geçmiştir ve merkezi Antalya, Türkiye’dedir.
Corendon Airlines Group, Türkiye şubesinin yanı sıra sırasıyla Hollanda ve Malta’da bulunan Corendon Dutch Airlines ve Corendon Airlines Europe olmak üzere iki bağlı şirkete sahiptir.

Öncelikle bir tatil havayolu olan Corendon, 40’tan fazla farklı ülkeye yılda yaklaşık 10 milyon yolcu taşıyor.

İçerik: simpleflying.com

Latest Posts

POPULER