Latest Posts

CMA CGM hava taşımacılığı pazarına giriyor

CMA CGM, faaliyetlerini yeni bir hava kargo bölümü ile genişlettiğini duyurdu.

Fransa merkezli konteyner nakliye hattı CMA CGM, dört Airbus A330-200 yük gemisinden oluşan bir filo ile hava kargo pazarına girmeye hazırlanıyor.

Fransız taşıyıcı, nakliye ve lojistik işini güçlendireceğine inandığı CMA CGM AIR CARGO adlı yeni özel hava kargo şirketi kurdu.

CMA CGM Group’un başkanı ve CEO’su Rodolphe Saadé, “Bu bölüm, dört Airbus A330-200F uçağıyla başlayacak ve küresel erişimi sağlamak için havayolları ile ticari ortaklıklar güçlendirecek” dedi.

Aynı zamanda nakliye şirketi Ceva’nın da sahibi olan CMA CGM, yaklaşık 60 ton yük taşıma kapasitesi sunan uçağın 2014-2016 yılları arasında hizmete girdiğini ve 4.000 deniz mili menzile sahip olduğunu söyledi.

CMA CGM grubu, kargo filosunun operasyonunu bir Avrupa havayoluna emanet edeceğini söyledi, isim vermedi.

Bu yılın başlarında Air Belgium, eski Qatar Airways uçağı olduğu düşünülen dört adet A330-200F’yi teslim alacağını duyurmuştu .

Bir şirket açıklamasına göre, CMA CGM AIR CARGO, Marsilya merkezli nakliye ve lojistik grubunun hem operasyonel hem de ticari açıdan önemli bir yeni bileşenini temsil ediyor.

Geçen yıl, CMA CGM , hava kargo kapasitesine erişim sağlamak amacıyla Groupe DUBREUIL Aéro’nun% 30 hissesini satın aldı .

CMA CGM, Air Caraïbes ve Fransız Bee şirketlerinin sahibi olan havayolu grubuna hissesi için 50 milyon € enjekte etti.

Air Caraïbes ve French Bee, sekiz Airbus A350 ve altı A330 dahil olmak üzere 14 uzun mesafeli uçak işletiyor ve 15 ila 25 ton arasında kargo kapasitesi sunuyor.

Şirketin hava taşımacılığındaki genişlemesi, konteyner taşımacılığı sektörünün, operasyonları engelleyen konteyner kıtlığı, talepte artış ve sıkışık limanlar gibi zorlu bir 12 ay ile karşı karşıya kalmasıyla gerçekleşti.

Ayrıca, uçak kiralama şirketi Air Partner , deniz taşımacılığı tedarik zinciri sorunlarının bir sonucu olarak talepte% 50 artış bildirdi.

shipping 3578733 640

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.