CMA CGM Air Cargo İstanbul için kalkışa hazır

İlk uçuş 4 Haziran 2021’de

Globe Air Cargo Turkey, CMA CGM Air Cargo ‘nun Haziran 2021 itibariyle İstanbul – Liege hattında A330-200F tipi kargo uçakları ile tarifeli kargo seferlerine başlayacağını duyurdu.

CMA CGM, Marseille merkezli Fransız bir deniz konteyner taşıma ve nakliye firması olup, 2020 yılında aldığı A330-200F kargo uçakları ile kurduğu filosu ile CMA CGM Air Cargo markası altında havayolu yük taşıma faaliyetlerine başlamıştır.

CMA CGM AIR CARGO şimdi de Liège’den Beyrut’a (BEY) ve İstanbul’a (IST) düzenli seferler başlatıyor. CMA CGM AIR CARGO bu yeni varış noktaları ile Amerika Birleşik Devletleri arasında hızlı bağlantı süreleri sunacak.

Ilk uçuş 4 Haziran 2021 olarak planlanmış olup, kargo satışına açılmıştır. Haftada iki uçuş olarak Perşembe ve Pazar sabaha karşı gerçekleşecek operasyonlara Avrupa ve Amerika bağlantıları verilecektir.

cma air cargo 1

CMA CGM AIR CARGO’nun yeni uçuş noktaları

Hava taşımacılığı hizmetlerinin başlamasından iki ay sonra, CMA CGM AIR CARGO ayrıca 19 Mayıs’tan itibaren Liège (LGG) ve Dubai (DWC) arasında düzenli bağlantılar başlatıyor.

CMA CGM Group, Dubai servis noktası ile müşterilerine nakliye, lojistik ve hava taşımacılığından oluşan birleşik bir Deniz-Hava teklifi sunabilecek. Bu sayede CMA CGM , müşteriler uçtan uca, hızlı ve eksiksiz bir hizmet sunmanın avantajını yaşayacak.

Ticari hava taşımacılığı hizmetlerinde dünya lideri olan ECS Group, CMA CGM AIR CARGO’nun tüm destinasyonlara hizmetlerinde kapasite satışından sorumlu olacak.

Globe Air Cargo Turkey
By ECS Group

Cma.tr@ecsgroup.aero

cma air cargo network

Dünyanın Başlıca Havalimanları ile Avrupa, Rusya, Kanada, ABD ve Meksika gibi çeşitli bölgelere intermodal bağlantılı uçuşlar

CMA CGM AIR CARGO, hem operasyonel hem de ticari açıdan CMA CGM Grubunun önemli bir yeni bileşenini temsil etmektedir. Aynı zamanda, Grup müşterilerine hem nakliye hem de lojistiği kapsayan tamamlayıcı bir hizmet yelpazesi sunmak amacıyla Grubun stratejik gelişiminde yeni bir kilometre taşıdır.

CMA CGM AIR CARGO, İstanbul uçuşları ile en acil ihtiyaçları karşılamak adına daha hızlı , eksiksiz bir hizmet çözümü sunmayı vaad ediyor.

Amerika uçuşları ile öne çıkan taşıyıcının özellikle Avrupa varış noktalarına sunacağı servis kalitesiyle adından söz ettirmesi bekleniyor.

Hem Avrupa hem de Amerika servisleri hakkında daha fazla bilgi için Cma.tr@ecsgroup.aero ile temasa geçin.