Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkKargoManşet

Challenge Airlines, İstanbul Uçuşlarına Başladı

Challenge Airlines, İstanbul Uçuşlarına Başladı

76 / 100

Challenge Airlines, 29 Ocak’ta İstanbul Havalimanı’ndan ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi.

İstanbul Havalimanı’ndan yeni tarifeli operasyonlar, Türkiye’yi Belçika’daki Liège’e ve oradan da Avrupa’nın yanı sıra ABD ve Uzak Doğu’daki destinasyonlara bağlamaktadır.

Challenge Airlines, bu ayın sonundan itibaren, 240 tonluk kapasite artışı teklifi için haftada iki Boeing B747F uçuşu gerçekleştirecek (üçüncü ve yedinci günlerde )

Türk hava kargo marketi ocak ayına oldukça durgun bir başlangıç yaptı. Ocak ayının son haftası şubat ayı için hareketlenmeleri işaret etti. Şubat ayındaki talep tarifeye yansıyabilir.

Challenge Airlines, İstanbul Uçuşlarına Başladı 2 Nisan 2023

Havayolunun hedef ürün gamının tümü önemli uluslararası müşterilerden gelen Türkiye’nin başlıca ihraç ürünleri olan giysiler, kumaşlar ve otomotiv parçalarının bir karışımını taşıyacak. Havayolu, Belçika’dan New Yorki Atlanta ve Houston’a B747-400 ile servis sağlıyor. Amerika ve Avrupupa’ya ihraç ürünlerimizi taşıyacak.

Challenge Airlines, İstanbul Uçuşlarına Başladı 2 Nisan 2023

İhracatının önemli bir kısmını Avrupa’ya yapan dünyanın en büyük 29. ihracatçısı olan Türkiye, küresel ticarete önemli bir katkı sağlıyor.

Her yıl Türk havalimanlarında yaklaşık 3 milyon ton elleçleniyor. Özellikle İstanbul, uluslararası kargo havalimanları sıralamasında haklı olarak üst sıralara tırmanıyor.

Challenge Airlines, uzun soluklu ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile İstanbul uçuşlarına başladılar.

Ayrıca İstanbul ekibi çok tecrübeli, Alper Akşemsettinoğlu ve Hüseyin Dursun arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Challenge Airlines, İstanbul Uçuşlarına Başladı 2 Nisan 2023

Havayolu geleceğe yatırım yapıyor. 2 adet 747 uçağına ilave b767ler ve b 777 ler planlanıyor. Ayrıca Avrupa ve Amerika bağlantılarınında yeni yarıtımlarla diğer kıtalara da kayacağını öngörüyorlar.

Challenge Group’un ticari başkan yardımcısı Zak Or, geçen ay Londra’da düzenlenen IATA Dünya Kargo Sempozyumu’nda kaydedilen STAT Medya Grubu Editörü Reji John ile yapılan bu röportajda, grubun 747 kargo uçağını filosundan kademeli olarak nasıl çıkarmayı planladığını ve sürdürülebilirlik programlarının bir parçası olarak bunları yakıt açısından daha verimli ve sürdürülebilir uçak tipleriyle değiştirmeyi nasıl planladığını açıklıyor. Zak, grubun gelecek yıl filosuna dört B767 kargo uçağı katacağını ve 2025 ve 2026’da dört B777 kargo uçağı ekleyeceğini söylüyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu