Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkKargo

CEVA ASYA, Orta Doğu ve Avrupa’da kara hizmetleri yelpazesini genişletti

80 / 100

CEVA Asya, Orta Doğu ve Avrupa’da kara hizmetleri yelpazesini genişletti

Global kara hizmetleri ağını genişletmeye devam eden CEVA Lojistik; Avrupa, Orta Doğu ve Asya pazarlarını birbirine bağlayan yeni sınır ötesi hizmetlerini hayata geçirdi. Tır taşımacılığı ve demiryolu ekiplerinin uzmanlığını birleştiren CEVA, müşterilerine uçtan uça yeni kara çözümleri sunuyor.

CEVA konteynırları her gün Türkiye – Almanya arasında gidip geliyor

CEVA Lojistik, İstanbul Halkalı tren istasyonundan Duisburg tren istasyonuna her gün ve doğrudan sunduğu demiryolu bağlantısında şirkete ait mega-box treylerleri ve 45 HCPW konteynırları kullanıyor. Bu güvenli ve uçtan uça inter-modal hizmet, altı günlük bir transit süresi sunuyor. Duisburg kargo terminaline varışın ardından operasyonlar, CEVA’nın Avrupa Kontrol Kulesi ekibinin gözetiminde CEVA’nın geniş tır taşımacılığı ağı kullanılarak son varış noktasına müşteri teslimatları yapılması gerçekleştiriliyor.

Her hafta Çin üzerinden Vietnam’dan Almanya’ya ulaşan yeni demiryolu çözümü

ceva, kara

CEVA Lojistik, Çin üzerinden Vietnam ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir blok tren demiryolu çözümünü sunmaya başladı. Bu hizmet, Güneydoğu Asya ve Avrupa’daki lokasyonlar arasında daha etkin bağlantılar sağlamak isteyen müşteriler için tır-demiryolu ya da denizyolu-demiryolu opsiyonları dahil olmak üzere diğer multi-modal çözümlerle birleştiriliyor. 2020 yılında 50 blok tren çalıştıran şirketin 2021 yılında 135 blok tren çalıştırmaya başlamasıyla CEVA’nın sunduğu Çin-Avrupa demiryolu çözümlerinde demiryolu hacmi, 2020 yılına kıyasla 2021 yılında iki kattan daha fazla büyüme yakaladı.

CEVA; Vietnam demiryolu terminaline kadar konteynır birleştirme ve tırla taşıma hizmetleri verme, her iki noktada ve transit sürecinde gümrük geçiş işlemlerini yönetme ve aktarma gereksinimlerini ortadan kaldırarak tek elden uçtan uça ekipman çözümü verme kapasitesine de sahip.

Çin ve Güneydoğu Asya arasında yeni multi-modal taşımacılık ile teslimat süresi 4 güne kadar iniyor

CEVA, Çin ve birçok Güneydoğu Asya ülkesi arasındaki rotalar boyunca sınır kapılarında yaşanan yoğunluğun müşterilerde yarattığı tedirginliği azaltmak için yeni bir multi-modal tır-demiryolu-tır çözümü de sunmaya başladı. Kapıdan kapıya teslimat süresinin 4 ila 8 gün olduğu bu yeni çözümde Çin’deki CEVA tır taşımacılığı ağı vasıtasıyla yükler, müşterilerden alınıp Çin’deki Pinxiang , Nanning, Kunming, Xiamen ve Chongqing şehri arasında CEVA blok trenleriyle taşınıyor, Vietnam ya da Laos’a ulaştırıldıktan sonra Tayland’a geliyor ve burada, tekrar CEVA tır taşımacılığı ağı tarafından teslim alınarak Malezya ve Singapur dahil olmak üzere nihai varış kargo noktalarına sevk ediliyor.

CEVA ASYA, Orta Doğu ve Avrupa'da kara hizmetleri yelpazesini genişletti 20 Temmuz 2024

Kara Hizmetlerinden sorumlu CEVA Lojistik Global Başkanı Xavier Bour, konuyla ilgili olarak, “Hem etkisi hem de etkinliği kanıtlanan yeni ve kompleks lojistik çözümlerini stratejik rotalarda hizmete sunmaya devam ediyoruz. Güvenli global ağımız sayesinde ürünü teslim alma aşamasından teslim etme aşamasına kadar uçtan uça Kara çözümlerimiz sayesinde müşterilerimiz, istikrarsız piyasayı daha iyi kontrol edebiliyor” dedi.

CEVA Lojistik Hakkında

Üçüncü parti lojistik hizmetleri alanında dünyanın önde gelen isimlerden biri olan CEVA Lojistik, büyük ya da orta ölçekli ulusal ve global şirketler için taşımacılık ve tedarik zinciri çözümleri sağlıyor. 160’ı aşkın ülkedeki 1000’den fazla tesisinde görev yapan yaklaşık 78,000 çalışanı sayesinde CEVA, hem Kontrat Lojistiği hem de Navlun Yönetimi alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. CEVA Lojistik, taşımacılık ve lojistik sektörünün global lideri konumundaki CMA CGM Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu