Hava Kargo Hakkında Herşey
Son DakikaTurizm

Cengiz Topel Havaalanı Yine Olmadı

ilk_haci_kafilesi_Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl Kocaeli ve Sakarya’dan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının Cengiz Topel Havaalanı’ndan kutsal topraklara gidip geleceğini açıklamıştı.

Ancak uçak kapasitelerinin az olması ve kafilelerinin bölünemeyeceğinden dolayı uçuşların yeniden Sabiha Gökçen Havaalanı’na kaydırıldığı belirtildi.

İLK KAFİLE GİDİYOR

İlimizden ilk hacı adayı kafilesi bugün yola çıkıyor. 216 kişilik Kandıra Müftüsü Burhan Bilgin başkanlığındaki kafilenin bu akşam saat 18.00’de Antikkapı önünden uğurlanacağı, uçuş için İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidileceği açıklandı. Diyanet yetkilileri, Cengiz Topel’den uçmayı kabul eden AtlasGlobal’in uçaklarının 203 kişi kapasiteli olduğunu, en küçük kafilenin 216 kişiden oluştuğunu, “Bu nedenle Cengiz Topel Havaalanı’ndan uçuşlar iptal edildi” açıklamasında bulundular.

59 BİN 200 KİŞİ GİDECEK

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı hac ve umre hizmetleri verilerine göre, 1 milyon 244 bin 629 vatandaş hac görevini ifa edebilmek için müracaatta bulundu. Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulu’nun bütün ülkelere yönelik kota kararı ile Kâbe ve etrafında yapılan düzenlemeler nedeniyle bu yıl ülkemizden 59 bin 200 kişi kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirebilecek. Ülkemizden kutsal topraklara gidecek 30 bin 775 erkek ve 28 bin 425 kadın bulunuyor.  Hac dönüşleri ise 27 Eylül’de başlayacak. Hac döneminin ardından son kafile 19 Ekim’de yurda dönecek. Serkan BORLAK kocaeligazetesi.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu