Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu ŞirketleriTurizm

BURSA – SAMSUN SEFERLERİ BAŞLIYOR

bursa samsun uçuşları

 

ANADOLUJET, 21 EKİM’DE BURSA – SAMSUN SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Anadolu’yu bir uçtan bir uca bağlayan AnadoluJet, Bursa çıkışlı uçuşlarını arttırıyor. Uçtuğu kentler için değer üreten AnadoluJet, tüketici araştırmaları ve inovatif veri analizleri ile belirlediği Bursa rotalarına şimdi de Samsun’u ekledi. AnadoluJet’in Bursa – Samsun karşılıklı seferleri 21 Ekim itibariyle haftada iki gün olarak icra edilecek.

20 Ekim 2015, Ankara;

Halkın havayolu AnadoluJet, tüketici araştırmaları ve inovatif veri analizleri ile geliştirdiği Bursa uçuş rotalarını arttırdı. Yeşil Bursa ile Trabzon, Erzurum, Muş, Diyarbakır ve Ankara’yı birbirine bağlayan AnadoluJet, bu halkaya Bursa – Samsun hattını da ekledi. 21 Ekim 2015 tarihinde başlayacak AnadoluJet’in Bursa – Samsun seferleri haftada iki gün karşılıklı icra edilecek.

Bursa için değer üretmeye odaklanan AnadoluJet, Ipsos Araştırma Şirketi ile 7 Nisan – 6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bursa Seyahat Alışkanlıkları Araştırması’nı yürüttü. Aynı zamanda AnadoluJet’in inovatif bir yaklaşımla kullandığı Bursa’ya ait demografik veriler ve istatistikler sonucu yapılan analizler Bursa – Samsun hattının hizmete açılmasına ışık tuttu. Farklı rotaları da analize tabi tutan AnadoluJet, Bursa için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Yeni hat açılışı ile birlikte AnadoluJet yolcuları, Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Samsun Çarşamba Havalimanı’na haftada iki gün Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere karşılıklı olarak seyahatlerini planlayabilecek. Ayrıca Bursa-Samsun uçuşları Kasım ayı sonuna kadar sadece 55.99 TL’ye gerçekleştirilecek. Bursa – Ankara – Bursa seferleri ise 25 Ekim itibariyle haftanın her günü düzenlenecek.

AnadoluJet’in yeni hattının tanıtımı için düzenlenen toplantıya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan’ın yanı sıra yerel ve mülki idare yöneticileri ile sektör temsilcileri katıldı. 20 Ekim Salı günü Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “Geçtiğimiz beş ay içerisinde Bursa’mızı geniş bir uçuş ağına kavuşturan AnadoluJet’e teşekkür etmek istiyorum. Bursa Yenişehir Havaalanı artık kapasitesi dolan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na bir alternatif olabilir. Bunun için katetmemiz gereken mesafeler var. Bu anlamda Bursa’nın çok ciddi bir potansiyeli mevcut” açıklamasında bulundu.

Toplantıda söz alan Bursa Valisi Münir Karaloğlu; “Göreve başladığımda en çok tartışılan konu havaalanında uçuşların olmayışıydı. Neden olarak da havalimanının şehre uzaklığı öne sürülüyordu. Ben de buradaki en büyük sorunun havaalanı ile şehir merkezi arasında irtibat olmaması tespitimi dile getirmiştim. Geçtiğimiz yıl Trabzon ve Erzurum hattını açarken bu sorunu Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle çözdük. AnadoluJet’e teşekkür ediyor, uçuşların her güne çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.

Toplantıda hat açılış kararının oluşum sürecinde yürütülen pazar araştırmasının detayları ile projenin gelişim süreci anlatıldı. Açılış konuşmasını yapan AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan, “AnadoluJet olarak sahip olduğumuz 32 uçaklık filo ile Ankara’dan 36, İstanbul’dan Sabiha Gökçen’den 26, Bursa’dan 5 hat olmak üzere bugün toplamda 67 hat üzerinden 44 noktaya yılda yaklaşık 11 milyon yolcu taşıyoruz. Yeşil Bursa’mız, İstanbul ve Ankara’dan sonra ülkemizin en önemli merkezlerinden biri. Bizimde en çok uçuş gerçekleştirdiğimiz 3. nokta. Bursa – Samsun hattının açılışı için her alanda olduğu gibi birçok araştırma ve analiz yürüttük. Bursa hattında bir yılda 102 bin yolcu taşıdık. Gördük ki Bursa’da yaşayan çok fazla Samsunlu var. Biz de halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda Bursa – Samsun hattını açmaya karar verdik. Anadolu’nun hava yolu olarak Anadolu insanının da kullanması için fiyatlarımızı bu hatta 55,99 TL yaptık. AnadoluJet olarak, Bursa’ya olduğu gibi ülkemizin diğer illerine de değer katmayı sürdüreceğiz” dedi.

Toplantıda araştırmayı yürüten Ipsos Araştırma Şirketi adına konuşan Ersan Alkan, Bursa potansiyelinin için yapılan araştırmanın 2015 yılının en iyi araştırması seçildiğini anlatan Alkan “Biz bu araştırma ile Bursa halkının yılda ortalama 4 defa uçtuğunu gördük. Uçaktaki avantajın konfor ve rahatlık olduğunu, en çok iş için seyahat edildiğini saptadık. Araştırmalarımızda Bursa halkının en çok İstanbul, Ankara ve İzmir destinasyonlarına uçtuğunu; tercih edilen ve talep edilen noktaların da Antalya, Samsun ve Trabzon olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Yeni uçuş noktaları ve AnadoluJet hakkında daha fazla bilgi almak için www.anadolujet.com adresi ziyaret edilebilir veya 444 25 38 numaralı çağrı merkezi aranabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu