Latest Posts

British Airways Karantina Yüzünden Hong Kong Uçuşlarını Askıya Aldı

87 / 100

British Airways, Ünlü Karantina Kampına Mürettebatının gönderilmesinin Ardından Hong Kong Uçuşlarını Askıya Aldı

British Airways, Cumartesi günü kötü şöhretli Penny’s Bay karantina kampında başka bir grup pilot ve kabin ekibi tutulduktan sonra Hong Kong’a tüm uçuşları askıya almak zorunda kaldı. En son olay, başka bir BA hava mürettebatı grubunun, yaklaşık bir hafta tutuklu kaldıktan sonra hükümet tarafından işletilen karantina tesisinden nihayet serbest bırakılmasından sadece bir gün sonra meydana geldi.

Yaklaşık 20 kişilik pilot ve kabin ekibinden sadece bir üyenin Cumartesi sabahı bölgeye vardıklarında COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından, hava mürettebatı 21 günlük karantinaya mahkûm edildi.

Bir önceki tutulan mürettebat grubu, ancak en üst düzey İngiliz diplomatların müdahalesinin ardından yaklaşık bir hafta sonra serbest bırakılmıştı. Ancak Hong Kong sağlık yetkilileri, Omicron varyantının oluşturduğu tehdit nedeniyle daha da sert bir duruş sergileyebilir ve karantina süresini azaltmayı reddedebilir.

British Airways, daha fazla mürettebatın karantina kampında kilitli kalma tehdidi büyük olduğundan, en azından önümüzdeki birkaç gün için Hong Kong’a olan tüm uçuşlarını iptal etti.

Mürettebat, Hong Kong’a uçuş yapabilmek için tamamen aşılanmış ve kalkış öncesi COVID-19 testi yaptırmış oluyor, daha sonra varışta da ikinci bir teste tabi tutuluyor. Testi pozitif çıkan herhangi bir ekip üyesi hastaneye nakledilirken, meslektaşları ‘yakın temaslı’ olarak sınıflandırılarak karantina kampına gönderiliyor.

Penny’s Bay’deki tesisler, modern bir hapishaneye benzediği için ağır eleştiri alıyor.


British Airways, kendi istekleri dışında alıkonulma riskine rağmen mürettebatını Hong Kong’a göndermeye devam ettiği için kınanmıştı. Emirates ve KLM Royal Dutch Airlines dahil olmak üzere diğer havayolları, pilotların ve mürettebatın Hong Kong’da asla uçaktan dışarı adım atmak zorunda kalmaması için Bangkok üzerinden Hong Kong’a uçuş gerçekleştiriyor.

Heathrow merkezli havayolunun bir sözcüsü yaptığı açıklamada, üzülerek Hong Kong uçuşlarını askıya almaya karar verdiklerini söyledi.

“ Uçtuğumuz her ülke için yerel yönetmelikler dahilinde çalışıyoruz ve yaptığımız her şeyin merkezine hep, ekiplerimizin ve müşterilerimizin güvenliğini ve refahını koyuyoruz.”

British Airways ekibi üçüncü kez Penny’s Bay karantina kampına gönderiliyor. Kısa bir süre British Airways, Hong Kong’a ‘dönüş’ uçuşu için extra mürettebat gönderdi, ancak bu uygulama İngiltere havacılık idaresi tarafından yasaklandı.

İçerik:hwww.paddleyourownkanoo.com

british airways

Latest Posts

POPULER