Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Boeing HaberleriGüncel HaberlerHavacılıkHavacılık HaberleriKöşe Yazıları

Boeing, bu ay 737 MAX üretimine devam etmeyi planlıyor

Boeing, bu ay en çok satan 737 MAX jetinin üretimine devam etmeye hazırlanıyor.

Boeing CEO’su David Calhoun Cuma günü Fox Business‘a verdiği demeçte, “Bu ay tekrar MAX’a başlayacağımızdan eminim” dedi

Bildiğiniz gibi, MAX henüz uçmaya başlamadı. 346 kişinin hayatını kaybettiği iki ölümlü kazanın ardından Mart 2019’dan itibaren global taşıyıcılar tarafından yere indirildi.

Boeing, MAX uçakları ayda 40 taneden fazla üretildi fakat uçaklar ticari hizmete katılamadı. Hatalı olduğu düşünülen bir uçuş kontrol yazılımı sorununu gidermek için düzenleyicilerle çalıştığı için yüzlerce yeni uçağı bekletmek zorunda kaldı.

Şimdi, Boeing, üretim hattını tekrar başlatsa bile, bu bitmiş uçakları teslim etmeye odaklanacağını söylüyor. Şirket, gelecek yıl sonuna kadar üretim oranlarını yavaş yavaş ayda 31 MAX’e çıkarmayı planlıyor.

Seyahat talebi , koronavirüs pandemisinin baskısıyla gerilemeye devam ediyor , ancak hem havayolu yöneticileri hem de endüstri uzmanları, daha kısa yurtiçi uçuşların yapılabileceğine inanıyor. Bu amaçla Calhoun, yatırımcılara geçen ay MAX’ın, tekrar uçmaya izin verildiğinde, yeni normalleşme ortaya çıktıkça havayolları için değerli bir uçak olarak iyi konumlandırılacağına dair iyimser olduğunu söyledi.

Boeing, bu ay 737 MAX üretimine devam etmeyi planlıyor 29 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu