Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖÇ ÖRGÜTÜ YARDIM UÇUŞU

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖÇ ÖRGÜTÜ YARDIM UÇUŞU

73 / 100

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖÇ ÖRGÜTÜ YARDIM UÇUŞU

Birleşmiş Milletler Göç Örgütü (IOM)’nün ülkemizde yaşanan deprem dolayısı ile Nairobi’de topladığı yaklaşık 240 tonluk yardım, Turkish Cargo kargo seferleri ve Türk Hava Yolları yolcu uçakları ile ülkemize ulaştırıldı.

 

Birleşmiş Milletler Göç Örgütü, T.C. Nairobi Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları ve Turkish Cargo temsilcileri yardım uçuşu öncesi yapılan organizasyona katıldı. Birleşmiş Milletler Göç Örgütü Bölge Direktörü Yardımcısı Justin Macdermott ve Sayın Büyükelçimiz Subutay Yüksel depo alanında teşekkür konuşması yaptı.

 

Nairobi’de toplanan yardımların ülkemize ulaştırması için planlanan uçuşların ilki; TK6631 kodlu sefer sayılı, B777F geniş gövde kargo uçağımız ile Adana İncirlik Üssü’ne gerçekleştirilmiştir. Bu seferimizde 85 ton çadır ve çadır ekipmanları, 15 ton battaniye olmak üzere toplam 100 ton yardım malzemesi taşınmıştır. Bu uçuşun ardından planlanan ilave iki sefer ile çadır, tünel çadır ve muhtelif yardım malzemeleri deprem bölgesine sevk edilmiştir.

 

Bölgeye ulaştırılan yaklaşık 240 tonluk yardım kargolarının içeriğinde; 352 adet çadır, 18.245 adet plastik branda levhası, 1.261 adet plastik branda rulosu, 26.565 adet battaniye ve 34.705 adet uyku matı bulunmaktadır. Eklenemeyen diğer malzemeler ise yolcu uçaklarıyla sevk edilecektir.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖÇ ÖRGÜTÜ YARDIM UÇUŞU 2 Nisan 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu