Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluTurizm

Batik Air İstanbul Uçuşları Başladı

Sabiha Gökçen'den ilk uzun menzilli destinasyon 10 saat ile Malezya oldu. 9 Şubat 2024 tarihinde başlayan Kuala Lumpur (KLIA) - İstanbul (SAW) hattı haftada dört sefer yapılıyor. Batik Air’in bugüne kadarki en uzun menzilli uçuşuyla İstanbul’a gelen yolcular terminalde çiçek ve lokumla karşılandı.

82 / 100

Batik Air Kuala Lumpur-Sabiha Gökçen seferini yapan ilk uçak Havalimanı’nda törenle karşılandı

Sabiha Gökçen’den ilk uzun menzilli destinasyon 10 saat ile Malezya oldu. 9 Şubat 2024 tarihinde başlayan Kuala Lumpur (KLIA) – İstanbul (SAW) hattı haftada dört sefer yapılıyor. Batik Air’in bugüne kadarki en uzun menzilli uçuşuyla İstanbul’a gelen yolcular terminalde çiçek ve lokumla karşılandı.

Batik Air İstanbul Uçuşları Başladı 3 Mart 2024

Malezya merkezli havayolu şirketi Batik Air Malaysia’nın, 9 Şubat 2024 tarihinden itibaren Airbus A330 tipi uçaklarla haftada dört kez karşılıklı gerçekleştireceği Kuala Lumpur – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) seferleri başladı. Malezya’dan gelen ilk uçak ‘su takı’ töreniyle karşılanırken,  Batik Air yolcuları terminalde çiçek ve lokumlarla karşılandı.

No alt text provided for this image

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), bugünden itibaren başlayan Kuala Lumpur merkezli yeni hattı ile küresel ağını genişletti. Kültür ve finans başkenti Kuala Lumpur ile köklü tarihi, hayranlık uyandıran mimarisi, çok çeşitli kültürel zenginliğinin yanında boğazın eşsiz huzurunu yaşatan İstanbul, 10 saat 50 dk’lık direkt uçuşla birbirine bağlandı. Hem İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı hem de Batik Air’in bugüne kadarki en uzun menzilli uçuş rotası, iş ve tatil amaçlı seyahatler için büyük konfor, kolaylık ve uygun fiyat seçenekleri sunuyor.

No alt text provided for this image

Malezya’dan İstanbul ve Türkiye’yi keşfetmek artık çok daha kolay

Euromonitor International’ın “Dünyada en çok ziyaret edilen şehirler” listesinde en başta yer alan, eşsiz boğaz havası, tarihi yaşanmışlıkları, kültürel çeşitliliği ile Türk ve dünya mutfağının seçkin örneklerini sunan İstanbul, Asya’nın incisi Kuala Lumpur’dan gelecek yolcular için unutulmaz adreslerden biri olacak.

No alt text provided for this image

Güney Doğu Asya’nın en hızlı büyüyen şehrinden İstanbul’a gelecek yolcular, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin turizm olanakları ve tarihiyle ilgi gören İzmir, Antalya, Muğla, Kapadokya, Mardin gibi eşsiz güzelliklere sahip şehirlerini de keşfedebilecek.

No alt text provided for this image

Bu yeni rotayla yolcular aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Avrupa’ya bağlanırken, Kuala Lumpur inişli olarak da Güneydoğu Asya, Doğu Asya ve Avustralya’ya daha kolay, hızlı ve uygun fiyatlarla ulaşabilecek. İstanbul’dan hareket eden yolcular direkt uçuşla çeşitli etnik kökenleri, dilleri ve dinleri içinde barındıran Malezya’yı ve buradan aktarmalı olarak Jakarta, Bali, Singapur, Bangkok, Phuket, Tokyo, Seoul ve Perth gibi daha ötesindeki popüler destinasyonlara daha kolay ve konforlu gidebilecek.

No alt text provided for this image

Kuala Lumpur’dan hareket edecek uçak her pazartesi, çarşamba ve cuma günü saat 16:50’de kalkacak ve yerel saatle 22:45’te SAW’a varacak; sadece pazar günleri KUL’dan kalkış saat 20:00’de olacak ve SAW’a varış saat 01:55’te olacak.

No alt text provided for this image

Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı dönüş uçuşuysa her pazartesi saat 05:00’te (yerel saat) kalkacak ve KUL’a saat 20:50’de varacak, salı, perşembe ve cumartesi günleri ise saat 12:05’te (yerel saat) kalkacak ve KUL’a saat 15:55’te varacak.

No alt text provided for this image

Sabiha Gökçen Havalimanı Avrupa’da ilk 10’da

Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) 2023 trafik raporuna göre Sabiha Gökçen Havalimanı Avrupa’nın en yoğun ilk 10 havalimanı arasında sıralanırken, 2023 yılında tüm zamanların yolcu trafiği rekorunu kırdı. Sabiha Gökçen, 2023 yılında 37.1 milyon yolcuya hizmet vererek performansında tarihi bir zirve yakaladığı 2019 seviyesini aştı. Kısa bir zaman önce açılan 2. Pisti ile kapasitesini ikiye katlaması beklenen Havalimanı, halihazırda 54 ülkede 163 destinasyonu birbirine bağlıyor.

No alt text provided for this image

Malezya merkezli havayolu şirketi Batik Air Malaysia, 9 Şubat 2024 tarihinde Airbus A330 tipi uçaklarla haftada dört kez karşılıklı gerçekleştireceği Kuala Lumpur – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) seferlerine başladı. İlk uçak, ‘su takı’ töreniyle karşılanırken, Batik Air yolcuları terminalde çiçekler ve lokumlarla karşılandı.

No alt text provided for this image

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bugünden itibaren başlayan Kuala Lumpur merkezli yeni hattıyla küresel ağını genişletti. Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen, 10 saat 50 dakikalık direkt uçuşla Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur ile birbirine bağlandı. Bu yeni hattın hem havalimanı hem de Batik Air için bugüne kadarki en uzun menzilli uçuş rotası olduğu belirtilirken, iş ve tatil amaçlı seyahatler için büyük konfor, kolaylık ve uygun fiyat seçenekleri sunulduğu vurgulandı.

No alt text provided for this image

Malezya’dan İstanbul’a yapılacak bu uçuşlarla birlikte, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin turizm olanakları ve tarihiyle ünlü şehirlerinin keşfedilmesi kolaylaşacak. Yolcular, Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen şehrinden İstanbul’a geldikten sonra, Türkiye’nin çeşitli destinasyonlarını ziyaret edebilecekleri belirtildi.

No alt text provided for this image

Bu yeni rotayla, İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Avrupa’ya bağlanırken, Kuala Lumpur’dan Güneydoğu Asya, Doğu Asya ve Avustralya’ya daha kolay, hızlı ve uygun fiyatlarla ulaşmanın mümkün hale geldiği ifade edildi. Ayrıca, İstanbul’dan kalkan yolcuların Malezya’nın yanı sıra Jakarta, Bali, Singapur, Bangkok, Phuket, Tokyo, Seoul ve Perth gibi daha pek çok popüler destinasyona aktarmalı olarak gidebileceği belirtildi.

No alt text provided for this image

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kuala Lumpur’a her pazartesi, çarşamba ve cuma günleri düzenli seferler düzenlenecek. Ayrıca, sadece pazar günleri KUL’dan kalkacak olan uçağın SAW’a varışı saat 01:55’te olacak.

No alt text provided for this image

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan dönüş uçuşları ise her pazartesi saat 05:00’te başlayacak ve KUL’a saat 20:50’de varacak. Salı, perşembe ve cumartesi günleri yapılan dönüş uçuşları ise saat 12:05’te başlayacak ve KUL’a saat 15:55’te varacak.

No alt text provided for this image

Bu gelişmeyle birlikte, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) 2023 trafik raporuna göre, Sabiha Gökçen Havalimanı Avrupa’nın en yoğun ilk 10 havalimanı arasında yer aldığı ve 2023 yılında tüm zamanların yolcu trafiği rekorunu kırdığı belirtildi.

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu