Latest Posts

BAE Karantina zorunluluğunu kaldırdı

85 / 100

BAE’den Türkiye kararı: Karantina zorunluluğu kaldırıldI

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) Türkiye’yi COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında Abu Dabi’ye girişte karantina zorunluluğu öngören listeden çıkardığı açıklandı.

Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BAE’nin COVID-19’la mücadele tedbirleri kapsamında uyguladığı seyahat listesini güncellediğini ifade etti.

“Yeşil Liste’ye dahil edildi”

Açıklamada, “BAE makamlarınca 15 Şubat itibarıyla aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bir grup ülkenin, Abu Dabi‘ye yapılan seyahatlerde karantina zorunluluğunu kaldıran Yeşil Liste‘ye dahil edildiği duyurulmuştur” sözlerine yer verildi.

Türkiye’den Abu Dabi’ye seyahat edecek kişilerden uçuşlarından en fazla 48 saat önce negatif sonuçlu PCR testinin talep edileceği aktarılan açıklamada, bu kişilere Abu Dabi‘ye varışlarında PCR testi uygulamasına devam edileceği kaydedildi.

Türkiye’den Abu Dabi’ye gelen yolculardan 2 doz COVID-19 aşısını tamamlayanların 6’ncı gün, aşıları tamamlanmamış olanların ise 6’ncı ve 9’uncu günlerde PCR testine tabi tutulacağı aktarıldı.

Kaynak:TRT

karantina, bae

Latest Posts

POPULER