Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Avrupa’nın En Büyük Yeşil Deniz Kaplumbağası Iggy, Almanya’daki Yeni Yuvasına Güvenle Uçtu

71 / 100

Avrupa’nın En Büyük Yeşil Deniz Kaplumbağası Iggy, Almanya’daki Yeni Yuvasına Güvenle Uçtu

Avrupa’nın “En Büyük” Yeşil Deniz Kaplumbağası (Chelonia mydas) Iggy, dün gece Almanya’daki yeni yuvasına güvenle ulaştı. Allcargo Lojistik Ltd tarafından yönetilen operasyonda, 167 kg ağırlığındaki kaplumbağanın taşınması büyük bir titizlikle gerçekleştirildi.

Beslenme düzeni oldukça zengin olan Iggy, günde yaklaşık 3000 gram marul, brokoli, salatalık ve deniz ürünleri tüketiyor. Kabuk boyutu 100×80 cm olan Iggy, “obur” lakabını bu sağlıklı iştahından alıyor. Tropikal ve tropik altı sularda, ayrıca Akdeniz gibi daha ılıman denizlerde yaşayan yeşil deniz kaplumbağaları, beslendikleri alglerden dolayı yağ dokuları yeşile döndüğü için bu ismi alıyorlar. Bu tür, zamanla 200 kg ağırlığa ve 1-1,5 metre uzunluğa ulaşabiliyor.

Nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan yeşil deniz kaplumbağaları için birçok vakıf ve organizasyon, onları korumak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Allcargo Lojistik Ltd‘in Ülke Hava Kargo Satış Müdürü Kaan Yayık, bu hassas operasyonu Allcargo’ya emanet eden Ayşe Öztürk ve Ceznur Açıkbaş Baldan’a teşekkür etti. Ayrıca, havaalanında verdikleri destek için Turkish Cargo ekibine ve ArsLog Lojistik Hizmetleri Ltd‘e özel teşekkürlerini iletti.

Bu operasyon, nesli tehlike altında olan türlerin güvenli bir şekilde yeni yaşam alanlarına taşınmasında başarılı bir örnek oluştururken, birçok kuruluşun iş birliği ve adanmışlığını da gözler önüne seriyor.

Avrupa'nın En Büyük Yeşil Deniz Kaplumbağası Iggy, Almanya’daki Yeni Yuvasına Güvenle Uçtu 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu