Latest Posts

Austrian Airlines Kargo Uçuşları

Filosunda hiç kargo uçağı bulunmayan Austrian Airlines için kargo uçuşları olağan bir durum oldu.COVID-19 sürecinde artık bu şaşırtıcı değil. COVID-19 krizinin özellikle havacılık endüstrisinden büyük ölçüde esneklik gerektirdiğini öğrendik. 

Bununla birlikte, 21 Mart 2020’den bu yana, yolcu uçaklarına yeni bir görev daha verilmişti. Çok kısa bir süre içinde, temel tıbbi ekipmanı Avrupa’ya taşımak için Avusturya ve Asya arasında bir hava taşımacılığı köprüsü kuruldu.

Koruyucu maskelerden , lateks eldivenlerden vekoruyucu giysilere – taşınan ekipmana, Avusturya ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde acilen ihtiyaç vardı. 

Austrian Airlines önce gerekli izinleri aldı ve iki adet B777 yolcu uçağının hemen hemen tüm koltuklarını söktü.

Austrian Airlines yolcu koltuklarının kaldırılması

21 Mart 2020’den bu yana kargo uçuşları gerçekleştiriliyor.

Kargoların büyük bir kısmı uçağın alt kısmındaki kargo ambarında taşınmaktadır. Bu tıbbi koruyucu ürünler nispeten hafif olduğu için bunları koltukların üzerine konulmaktadır. Paketlemenin boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak, bunları koltukların altına ve el bagajının normal olarak depolandığı “tepe bölmelerine” da konabilmektedir.

Güvenli bir sabitleme sağlamak her zaman önemlidir. Sabitleme, koltuk ve koltuk raylarına tutturulmuş kargo ağları ile gerçekleştirilmektedir.

Her zaman olduğu gibi, “Önce Güvenlik” kuralı geçerlidir.

Austrian Airlines yolcu koltukları kaldırıldı

Korona salgını nedeniyle hava yolculuğu talebi hala düşük. Bu nedenle, Avusturya Havayolları düzenli uçuş operasyonlarının askıya alınmasını 31 Mayıs’tan 7 Haziran 2020’ye kadar en az bir hafta daha uzatmaya karar verdi. Haziran ayı boyunca yeniden başlatma inceleniyor.

Avusturya Havayolları yolcu kargo uçağı yüklemeleri

Güncel Havacılık Haberleri paylaştı: 17 Mayıs 2020 Pazar
avusturya havayolları
austrianblog.com

Latest Posts

POPULER