Hava Kargo Hakkında Herşey
Firma HaberleriKargoManşet

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ

62 / 100

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ

İlk yurtdışı ofisini Almanya’da kuran Asset, bir Türk markası olarak, her kıtada kendi HUB operasyon merkezleri ile hizmet vermeyi hedefliyor.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023

Lojistiğin her alanında entegre çözümler sunan Asset, 2022 yılının ilk 8 ayında faaliyet gösterdiği tüm alanlarda cirosunu bir önceki yıla oranla önemli ölçüde artırdı. Yatırımlarına pandemide de devam eden Asset, 2020 yılında hayata geçirdiği uluslararası hızlı kurye hizmeti veren Asset Worldwide Express markası ile yüzde 112 büyüyerek sektöre damga vurdu.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023

Asset Global Logistic Integration Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Tekin, Asset’in gerek operasyonel, gerekse finansal performans olarak hedeflerin ötesinde büyüme kaydettiğine dikkat çekerek, “Cirolarımızı geçen yıla göre; Asset Worldwide Express ile yüzde 112, Asset Hava Kargo’da yüzde 65, Asset Deniz Taşımacılığı’nda yüzde 35, Asset Kara Taşımacılığı’nda yüzde 44 artırdık. Gümrük ile ise bu yıl yüzde 60 büyüme kaydettik. 2022 yılını totalde 65 milyon dolar ciro ile kapamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023

Asset’in hem cirosu, hem de yatırımları ile büyüme hedeflerinin devam ettiğini belirten Uğur Tekin, “2022 yılı bizim için yatırım yılı olarak geçiyor. Yurtdışında kendi ofislerimizi kurarken, yurtiçi ağımızı genişletmeyi de ihmal etmiyoruz. İlk yurtdışı ofisimizi Almanya’da kurduk. Avrupa’ya yaptığımız toplam dağıtımın %95’ini kendi acente ve hublarımız kanalıyla gerçekleştiriyoruz. Bir Türk markası olarak Asset’in, global anlamda her kıtada kendi HUB operasyon merkezleri ile hizmet vermesini hedefliyoruz. Almanya’daki ofisimizin ardından öncelikle İtalya, Uzakdoğu ve Amerika’da ofis yatırımları yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023

Asset, Alman Gümrüğü’ne aday

Uğur Tekin, Asset’in 2003 yılında ilk olarak gümrük müşavirliği danışmanlığı hizmeti vermek üzere kurulduğunu, bugüne gelindiğinde Gümrük Müşavirliği konusunda ülke genelinde gümrüklerde yapılan beyanname sayıları ve işlem hacmine bakıldığına Türkiye’nin ilk 5 firması arasında olduğunu ifade ederek, Almanya ofisinin Gümrük olarak da etkin bir şekilde kullanılmasının planlandığını vurguladı. Bunun için Alman Gümrüğü’ne gerekli teminatların yapıldığını ve eğitimlerin alınmakta olduğunu belirten Uğur Tekin, “Gümrük, Türkiye’de bizim güçlü kaslarımızdan biri. 2022 yılı bitmeden Asset olarak Almanya’da da gümrük işlemlerimizi tamamen kendimiz yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Yurtdışına da, yurtiçine de yatırım

Yurtdışında ilk ofisin Almanya’da açılmasının ardından, Ekim ayı itibariyle Köln civarındaki 5000 m2’lik depoyla hem fullfillment, hem de operasyonel hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Uğur Tekin, yurtiçi ağını İzmir, Mersin ve Adana’da yaptıkları yatırımlarla genişletmeye devam ettiklerini dile getirdi.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023

Asset Optimus ile gümrük işlemlerinde yüzde 70 tasarruf

Uğur Tekin “Kendi bünyemizde geliştirdiğimiz Asset Optimus yazılımımız maliyetleri analiz ederek, dış ticaret işlemlerini daha kolay bir hale getiriyor. Taşımacılık işlemlerinin her aşamasının online takip edilirken, saha ekipleriyle sürekli bilgilendirme de sağlanabiliyor. İş ve maliyet süreçleriyle ilgili girişleri anlık olarak destekleyen Asset Optimus ile, gümrük müşavirliği maliyetlerinde yüzde 70’e varan oranlarda tasarruf sağlayabiliyoruz” dedi.

ASSET WORLDWIDE EXPRESS İLE CİROYU İKİYE KATLADI, GÖZÜNÜ UZAKDOĞU VE AMERİKA’YA DİKTİ 4 Ekim 2023
Truck on the road. 3d render and illustration.

Asset, metaverse alanında sektöründe öncü olmak istiyor…

Metaverse alanında çalışmalara başladıklarına değinen Uğur Tekin, Asset City ve Asset Academy ile lojistiği metaverse evrenine taşıyan öncü firmalardan olmayı hedeflediklerini belirterek, lojistik terimlerinin gösterilerek tanıtıldığı bir mekanizma kurguladıklarını ve aynı zamanda sanal sipariş alınabilecek bir yapı tasarladıklarını ifade etti.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu