Latest Posts

ASKERİ LOJİSTİK VE DESTEK ZİRVESİ İLK KEZ KAPILARINI AÇIYOR

87 / 100

ASKERİ LOJİSTİK VE DESTEK ZİRVESİ İLK KEZ KAPILARINI AÇIYOR

400 MİLYAR DOLARLIK SEKTÖRDE YERLİ VE MİLLİ OYUNCULARIN YOL HARİTASI KONUŞULACAK

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nın destekleriyle bu yıl ilk kez hayata geçirilen Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi – DLSS, 7 Aralık 2021 tarihinde Hilton Garden Inn Gimat’ta kapılarını açıyor. İki gün sürecek DLSS’te alanında uzman konuklar askeri lojistik konusunu mercek altına alacak ve en yeni teknolojiler sergilenecek. 400 milyar dolarlık hacme sahip askeri lojistik sektöründe yerli ve milli savunma sanayisi temsilcilerini bekleyen fırsatlar ilk kez ele alınacak.

DLSS’in açılışını 7 Aralık Salı günü saat 10.00’da Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Coşkun ile Mildata’dan Askeri Doktrin ve Harekât Uyumluluk Analisti Sami Atalan yapacak.

TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojileri’nden önemli iş birliği

DLSS, önemli bir iş birliği protokolü imza törenine de ev sahipliği yapacak. TÜBİTAK SAGE (Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü) ile ASELSAN ve Altınay Savunma’nın ortak firması DASAL Havacılık Teknolojileri arasında saat 10.30’da bir iş birliği protokolü imzalanacak. TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan Okumuş ile Dasal Havacılık Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin İlkmen protokolün detaylarını ilk kez imza töreninde açıklayacak.

askeri lojistik

Latest Posts

POPULER