Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Antalya Valiliğinin Havalimanı Açıklaması

Antalya Valiliğinin Havalimanı Açıklaması

Antalya Havalimanındaki raylı sistem çalışmaları sebebiyle 1. Dış Hatlar Terminali ile otopark alanlarının, bu geceden itibaren iç ve dış hat yolcularına birlikte hizmet vereceği bildirildi.

Havalimanındaki raylı sistem çalışmaları sebebiyle 1. Dış Hatlar Terminali ile otopark alanlarının, bu geceden itibaren iç ve dış hat yolcularına birlikte hizmet vereceği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kenti havalimanına bağlayacak olan hafif raylı sistem çalışmalarının ikinci aşamasının tamamlandığı ve EXPO 2016 açılışında faaliyete geçtiği anımsatıldı.

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminalinin önüne kadar ulaşan bu sistemin yapılan planlama gereği önce İç Hatlar Terminaline, daha sonrasında da 2. Dış Hatlar Terminaline ulaşarak şehir – havalimanı, havalimanı – şehir arasındaki ulaşım sorununu çözeceği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

“Antalya havalimanı içerisindeki tüm terminalleri de bağlayacak olan bu sistemin iç hatlar terminali önündeki inşaat çalışmaları esnasında zorunlu olarak 1. Dış Hatlar Terminali ve otopark alanları, hem iç hatlar hem de dış hatlar yolcularına hizmet verecektir AntalyaHavalimanında, çalışmalar sonunda yolcu sayısının düştüğü kış aylarında hızla inşaatlar tamamlanarak, turizm sezonuna ulaşım altyapı sorunu tamamlamış olarak girilmesi hedeflenmektedir.”

antalya icf

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu