Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel HaberlerHavacılıkTeknoloji

Amadeus, Air France-KLM ile yaptığı özel kanal anlaşmasıyla NDC’ye giden yolu açıyor

Amadeus, Air France-KLM ile yaptığı özel kanal anlaşmasıyla NDC’ye giden yolu açıyor

Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcilerinden Amadeus, Air France-KLM ile yaptığı özel kanal anlaşmasıyla geleceğin teknolojisi olan NDC’ye giden yolu açıyor.

 

Teknolojisi ve hizmet kalitesi ile seyahat sektöründe önemli bir konumda bulunan Amadeus, Air France-KLM grubu ile yaptığı özel kanal anlaşmasıylaAmadeus Seyahat Platformu’nun bir anahtar parçası olan ve rezervasyon, karşılaştırma işlemlerini tek bir biçimde şeffaf şekilde halledebilecekleri NDC’ye hazırlıyor. Özel kanal anlaşmasıyla Air France-KLM grubunu global dağıtım sistemine bağladıklarına vurgu yapan Amadeus IT Grubu, Havayolları, Merkez Avrupa Yönetim Müdürü Guido Haarmannn, “Geçtiğimiz 30 yıl boyunca, yolcuları istedikleri yolculuklara ulaştırdık. Bugün, Air France-KLM grubun bizimle yaptığı özel kanal anlaşması; Amadeus Seyahat Platformu ile havayolları grubu arasında NDC bağlanabilirliği için de yaptığımız anlaşmayla bunu bir sonraki adıma taşıyoruz. Özel kanal anlaşması, Air France-KLM ile özel kanal anlaşması bulunan Amadeus seyahat satıcısı müşterilerinin, ek ücret olmadan Amadeus’un global dağıtım sisteminden içeriklere ulaşabilmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte, Air France-KLM ile havayolları grubunun NDC içeriğinin Amadeus seyahat platformu üzerinden erişilebilir olması yönünde beraber çalışmak için anlaşma yaptık. Bu, Amadeus’un seyahat satıcısı müşterilerine NDC içeriği dağıtımı için sürdürülebilir ve uzun vadeli bir çözümün çerçevesini hazırlıyor. Biz Amadeus olarak yolcuların günümüzde,

tutarlılık, şeffaflık ve seçenek aradığını düşünüyoruz. Sektör olarak, bütün oyuncuların iletişimini sağlayıp, bütün kanallarda bütün içerikleri vererek bunu en iyi şekilde sağlayabiliriz. Seyahat platformumuzu geliştirmemizin temel sebebi bu. Amadeus Seyahat Platformu dayanıklı ve açık sistemler üzerine kurulu. NDC, tescilli API’lar, EDIFACT (GDS’lerin günümüzde kullandığı teknoloji standartı) ve diğer kümeleşmiş içeriği bir araya getirerek tek bir kaynakta toplayacak. Bu içerik daha sonra her türlü kanal veya araç üzerinden dağıtabilecek; böylece rezervasyon ve karşılaştırma işlemleri tek bir biçimde ve şeffaf şekilde yapılabilecek” diye konuştu.

 

Amadeus ile çok eski bir teknoloji ortağı olduklarına değinen Air France-KLM Dağıtım Genel Başkan Yardımcısı Emmanuelle Gailland, “Amadeus, Air France-KLM için çok eski ve değerli bir teknoloji ortağı. NDC’ye doğru bir adım olan özel kanal görüşmelerimizde bu çok önemli bir noktaydı. Hem Air France-KLM hem de Amadeus, pazara yeni ücretler, ürünler, hizmetler ve zengin medya içeren NDC içeriği getirmek için beraber çalışmakta kararlı” dedi.

 

Amadeus, Air France-KLM ile yaptığı özel kanal anlaşmasıyla NDC'ye giden yolu açıyor 2 Nisan 2023

 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu