Latest Posts

Almanya seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 15 Haziran’a kadar geçerli olan küresel seyahat uyarısının Avrupa ülkelerinden başlayarak kademeli olarak kaldırılabileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer de Lüksemburg sınırında kontrollerin tamamen kalkacağını açıkladı. Almanya seyahat pazarının denetimli biçimde yeniden açılması çalışmalarını hızlandırdı. Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 15 Haziran’a kadar geçerli olan küresel seyahat uyarısının Avrupa ülkelerinden başlayarak kademeli olarak kaldırılabileceğini söyledi.

Maas, önümüzdeki birkaç gün içinde AB kısıtlamalarıyla seyahat kısıtlamalarının kolaylaştırılması konusunda görüşmeler yapacağını söyledi. Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer de yarından itibaren Lüksemburg sınırında kontrollerin tamamen kalkacağını açıkladı.

Almanya’nın aldığı kararlar şöyle:

– Avusturya, İsviçre ve Fransa sınırlarının da açılacağını belirten Bakan Horst Seehofer, rastgele kontrollerin 15 Haziran’a kadar süreceğini açıkladı. Seehofer, Almanya’nın Danimarka sınırını da açmak için hazır olduğunu vurguladı. Ancak Danimarka komşu ülkelerle bu konuda ortak bir çözüme kadar beklemek istiyor. Almanya, Hollanda ve Belçika sınırlarını ise kapatmamıştı. Çek ve Polonya sınırlarında da kontroller yapmıyor.

– İtalya ve İspanya’yı koronavirüsün en yaygın olduğu “Kırmızı ülkeler” olarak nitelendiren Seehofer, bu ülkelere seyahat kontrollerini 15 Haziran’dan sonra da devam ettireceklerini kaydetti. ABD, Rusya gibi Avrupa dışından gelenlere karantina uygulamasına devam edeceklerini belirten Seehofer, Avrupa içindeki seyahatlerde ise karantina uygulamasının kalkmasını yetkili olan eyaletlere tavsiye edeceklerini söyledi.

turizmaktuel

almanya kargo

Latest Posts

POPULER