Latest Posts

Almanya 1 Ekim’den itibaren seyahat uyarılarıyla ilgili yeni sisteme geçecek

Yeni sistemin detayları belli olmaya başladı.

Almanya, Avrupa Birliği dışındaki 160 ülkeye yönelik seyahat uyarısını 30 Eylül’e kadar kadar uzatmıştı. Almanya hükümeti 1 Ekim’den itibaren seyahat uyarılarıyla ilgili yeni bir sisteme geçileceğini açıklamıştı.

Seyahat uyarılarına trafik ışığı sistemi

Yeni sistemin detayları netleşiyor. Almanya Dışişleri Bakanlığı‘nın 1 Ekim’den itibaren korona vaka yoğunluğuna göre seyahat uyarılarını trafik ışığı sistemiyle yönetmeye başlayacağı belirtiliyor. Dışişleri Bakanlığı temsilcileri konuyla ilgili geçtiğimiz Çarşamba günü Turizm Komitesi üyelerine sunum yaptı.

Kırmızı işaretli bölge ve ülkeler riskli

Buna göre Alman Robert Koch Enstitüsü tarafından riskli bölge olarak tanımlanan ülkeler ve bölgeler 1 Ekim’den itibaren “Kırmızı” olarak sınıflandırılacak.

Sarı işaretli ülkeler için karantina söz konusu olabilir

Koronavirüs vaka sayısının belli bir orana kadar düşük olduğu ülkeler ‘Sarı’ olarak işaretlenecek. Bu ülkelere giden Alman tatilciler için dönüşte karantina yükümlülüğü gibi giriş kısıtlamalarının olabileceği de belirtilecek. Bu bölgelere seyahat ederken güncel duruma göre uyarılarda bulunulacak.

Bir ülkeye seyahat güvenli kabul edildiğinde trafik ışığı “yeşile” dönecek ve herhangi bir sorun olmadan giriş yapmak mümkün olacak.

1 Ekim’den itibaren 38 ülke için seyahat uyarısı kırmızıdan sarıya dönecek

Buna göre, 1 Ekim’den itibaren, Yeni Zelanda ve Avustralya da dahil olmak üzere muhtemelen 38 ülke için seyahat uyarısı sarıya dönecek. Buna ek olarak, gelecekte mümkün olan her yerde daha fazla farklılaşma olacak.

almanya kargo

Latest Posts

POPULER