Hava Kargo Hakkında Herşey
Airbus HaberleriHavacılık

Airbus’ın “Fikirlerinizi Uçurun” Yarışması için Başvurular Başladı

Airbus’ın beşinci kez düzenlediği  “Fly Your Ideas ” (Fikirlerinizi Uçurun) rekabeti başlıyor. Havacılığın geleceği için yeni fikirlerin çarpıştığı, dünya çapında öğrencilerin birbirine meydan okuduğu yarışma için başvurular başladı.
Airbus’ın Fly Your Ideas yarışması,  Airbus ve yenilikçi yeni nesil arasında güçlü ve kalıcı bir ilişki kurmak için tasarlanmış benzersiz bir küresel öğrenci yarışmasıdır.

airbus-fly-your-ideas-2017-ready-set-go

Her iki yılda bir düzenlenen yarışma, havacılık endüstrisinin karşılaştığı gerçek zorluklar üzerine, Airbus ile birlikte yenilik getirmek ve gelecekteki kariyerleri için değerli becerilerini geliştirmek için, dünya genelindeki öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Bu yarışma, takım çalışmasını öğrenme ve proje yönetiminin yanı sıra, iletişim becerilerini geliştirmeyi de içermektedir.
Bu son yarışmada yenilik olarak öğrencilerden  ‘Şimdi’ veya ‘Gelecek’ için yenilikler ve sektörün gerçek sorunlarına çözüm sunması istenir; bu çözümler hem bugün, hem de sektörün yarını için uygulanabilir düşünceler olabilir.

 

Öğrencilere sunulan kilit sorunlar şunlardır:
İş modelleri: Uçakla, ulaşım dışında başka neler yapılabilir?
Uçuş operasyonları : Eldeki büyük veri, uçuş operasyonlarının verimliliğini daha fazla artırmak için nasıl kullanılabilir?
Yolcu deneyimi: Uçakların bagaj kapasitesi arttırılırken yolcuların uçağa biniş ve iniş süreçleri nasıl daha kolaylaştırılabilir?
Tasarım mühendisliği: Uçak tasarım ve / veya üretiminde yapay zeka desteği nasıl kullanılabilir ?
İmalat : İmalat, üretim atıkları azaltmak ve kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamak için nasıl optimize edilebilir?

idea
Airbus Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Charles Champion : “Fly Your Ideas 2017 ile, Airbus’ın yenilik uzmanları üniversiteler ve onların en yaratıcı öğrencileriyle bir ekip kurma fırsatı sunuyor”  “Biz karşılıklı yarar sağlayan işbirliklerine ve bu tür teşviklere değer veriyoruz, öğrencilere son derece zengin bir öğrenme ortamı sunarak yaratıcılıklarını uygulamalarını sağlıyor, aynı zamanda son derece rekabetçi iş piyasasına da hazırlıyoruz. Bu Airbus için , taze beyinlerin yaratıcı ve kontrolsüz düşüncelerini ve yeni fikirlerini  destekleme fırsatıdır. ”
“Fly Your Ideas 2017 ”  için kayıtlar  www.airbus-fyi.com sitesi üzerinden, 31 Mayıs 2016 tarihinde başladı. Öğrenciler üç veya beş üyeden oluşan bir ekip olarak kayıt yaptırmak zorunda. Ekip üyelerinin farklı milliyetlerden ve farklı geçmişleri olan, mühendislikten pazarlamaya, bilimden tasarıma farklı disiplinleri kapsayacak şekilde oluşturulması tavsiye edilir.  Takımın, takım öğrencilerinden birinin kurumundan, bir akademik danışman tarafından desteklenmesi gerekir. Tüm projeler Airbus uzmanları tarafından değerlendirilecek ve ilk tur değerlendirmeleri geribildirim olarak verilecek, seçilen 50 takım ikinci tura kalacak ve Airbus rehberlerinden (mentor)  kendi fikirlerini geliştirmek ve detaylı bir projeye haline getirmek için destek alacaklar. Üçüncü turda beş takım, test prototipi oluşturmak veya kendi çözümlerini görselleştirmek için seçilecek. Nihayetinde Mayıs 2017 tarihindeki final etkinliğinde, bir uzman jüri önünde projelerini sunacaklar ve kazanan takım 30.000 euro, ikinci gelen 15.000 euro kazanacak.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu