Latest Posts

Airbus ve CMA CGM Group, dört A350F kargo uçağı için anlaşma imzaladı

84 / 100

Airbus ve CMA CGM Group, dört A350F kargo uçağı için anlaşma imzaladı 

Airbus ve CMA CGM Group, dört A350F kargo uçağı için anlaşma imzaladı

@Airbus @cmacgm #A350F

Nakliye ve lojistikte dünya lideri CMA CGM Group, Airbus ile dört adet A350F kargo uçağı satın almak üzere bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı. Önümüzdeki haftalarda kesinleşecek olan sipariş, CMA CGM’nin toplam Airbus filosunu beşi A330-200F olmak üzere dokuz uçağa çıkaracak.

Uçak, CMA CGM Group’un yakın zamanda başlatılan hava kargo faaliyeti olan CMA CGM AIR CARGO tarafından işletilecek.

Airbus Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Airbus International Başkanı Christian Scherer, “CMA CGM AIR CARGO’yu A350F operatörleri grubunda görmekten ve şirketin gelecekteki stratejik gelişimini desteklemekten de aynı derecede memnuniyet ve gurur duyuyoruz. A350F, taşıyıcının mevcut Airbus kargo uçağı filosuna sorunsuz bir şekilde uyacak. Kompozit gövdesi ve en son teknoloji motorları sayesinde yakıt tüketimi, ekonomi ve CO₂ emisyonları açısından rakipsiz bir verimlilik sağlayarak grubun uzun vadeli sürdürülebilir büyümesini güçlendirecek. CMA CGM Group gibi uluslararası ve güçlü bir kargo şirketi tarafından kabul görmek oldukça sevindirici.” dedi.

Dünyanın en modern uzun menzilli uçaklarından biri olan A350’ye dayanan uçak, büyük bir ana güverte kargo kapısına ve kargo operasyonları için optimize edilmiş bir gövde uzunluğuna sahip. Gövdenin yüzde 70’inden fazlası, 30 ton daha hafif bir kalkış ağırlığı sağlayan ve mevcut en yakın rakibine göre en az yüzde 20 daha düşük yakıt tüketimi sağlayan gelişmiş malzemelerden yapıldı. 109 ton yük kapasitesi (+3 ton yük/rakiplerine göre yüzde 11 daha fazla hacim) ile A350F tüm kargo pazarlarına (ekspres, genel kargo, özel kargo vb.) hizmet verecek. Ayrıca A350F büyük kargo kategorisinde, geliştirilmiş 2027 ICAO CO₂ emisyon standartlarına hazır tek yeni nesil kargo uçağı olarak öne çıkıyor. 

cma

Airbus Hakkında

Airbus, güvenli ve birlik içinde bir dünya için sürdürülebilir havacılığın öncüsüdür. Şirket, havacılık, savunma ve bağlantılı hizmetlerde en verimli ve teknolojik olarak gelişmiş çözümleri sunmak için sürekli olarak yenilik getirmektedir. Ticari uçaklarda Airbus, en modern ve yakıt tasarruflu uçakları sunmaktadır. Airbus aynı zamanda savunma ve güvenlik alanında Avrupa lideri ve dünyanın önde gelen uzay şirketlerinden biridir. Helikopter sektöründe ise Airbus, dünya çapında en verimli sivil ve askeri helikopter çözümlerini sunmaktadır.

CMA CGM Hakkında

Rodolphe Saadé tarafından yönetilen lojistikte ve gemicilikte dünya lideri olan CMA CGM Group, dünya çapında 5 kıtada 420’den fazla limana hizmet vermektedir. Grubun 545 gemilik filosu, 2020’de 21 milyon TEU’ya (20 feet) yakın konteyner taşıdı. CEVA Lojistik iştiraki ile, her yıl 400.000 ton hava taşımacılığı ve 2,8 milyon ton kara taşımacılığı taşıyan dünya standartlarında bir lojistik sağlayıcısı CMA CGM Grubu, CMA CGM Hava Kargo şirketi ile birlikte müşterilerine çığır açan nakliye, kara, hava taşımacılığı ve lojistik çözümleri aracılığıyla performans kazanımları sağlayan uçtan uca hizmetler sunarak sürekli yenilik yapıyor.

CMA CGM Grubu, denizcilikte enerji geçişine öncülük etmeye kararlı olmakla birlikte alternatif yakıtların kullanımına da öncülük etmektedir. Ayrıca, 2050 yılına kadar kendisine karbon nötr olma hedefini belirlemiştir. Bu sürekli iyileştirme programı somut sonuçlar vermiş ve 2020’de Grubun toplam CO2 emisyonlarını %4 oranında azaltmıştır.

160 ülkede 400’den fazla ofis ve 750 depodan oluşan bir ağ ile Grup, merkezi Marsilya olmak üzere dünya çapında 2400’ü tescilli işyeri ile 110.000’den fazla personel istihdam etmektedir.

airbus, cma cgm

Latest Posts

POPULER