Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Airbus HaberleriHavacılıkManşet

Airbus ve Airbus Foundation, Türkiye ve Suriye’deki küresel yardım ve kurtarma çalışmalarını destekliyor

85 / 100

Airbus ve Airbus Foundation, Türkiye ve Suriye’deki küresel yardım ve kurtarma çalışmalarını destekliyor

 

Airbus, Türkiye ve Suriye’de milyonlarca insanı etkileyen depremlerden derin üzüntü duyuyor ve depremden zarar görenlere ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam ediyor.

Airbus Türkiye Başkanı Simon Ward, Airbus’ın deprem sonrası çabalarıyla ilgili şunları söyledi: “Tüm düşüncelerimiz depremzedelerle. Airbus Foundation ile birlikte ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütleriyle yakından çalışarak afet bölgelerine acil yardım sağlıyoruz. Airbus ekibine, A400M’i yorulmak bilmez bir şekilde uçurarak ihtiyaç duyulan yerlere yardım sağlayan ve birçok insanı tehlikeden uzaklaştıran 221. filonun kahramanca çabalarına ve AFAD’a teşekkür etmek istiyorum. Toparlanma sürecinin zaman alacağını biliyoruz ve Airbus olarak Türkiye’ye karadan, havadan ve uzaydan destek vermeye devam edeceğiz.”airbus

Depremlerin Türkiye’nin güneyini ve Suriye’yi vurduğu ilk günden itibaren Airbus, Airbus Foundation ve Airbus çalışanları, bu doğal afetten etkilenen nüfusa destek sağlamak için güçlerini birleştirdi. Airbus, çalışanlarının Türkiye ve Suriye’de acil yardım ve kurtarma çalışmaları yapan sivil toplum örgütlerine bağış yapması amacıyla bir kampanyası başlattı. Çalışanların seçtikleri STK’lara yapacakları bağışa Airbus da aynı miktarda katkı yapacak.

Airbus; iştirakleri, ortakları ve müşterileriyle birlikte, kritik afet yardımı görevlerini gerçekleştirirken uçak ve helikopter filolarının kullanılabilirliğini sağlamak amacıyla çalışmaya devam ediyor. Airbus ekipleri ayrıca, bölgedeki resmi ve STK ortaklarının hasar analizi yapmalarına ve yanıt ekiplerini koordine etmelerine yardımcı olmak için kritik uydu görüntüleri sağlıyor.

Airbus, Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile iş birliği yaparak, afetten etkilenen nüfusun acil ihtiyaçlarını yakından izliyor ve onlara insani yardım malzemeleri sağlıyor.

airbus

Bu yardım paketleri; çadırlar, su arıtma cihazları, jeneratörler, ısıtıcılar, kablolar ve aydınlatma ekipmanlarını içeriyor. Yardım malzemeleri, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait Airbus A400M ile Kayseri Hava Kuvvetleri Üssü’ne teslim edildi ve ardından afet bölgesine sevk edildi. Airbus, AFAD ve yerel halkın gelişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak destek sağlamaya devam edecektir.

airbus

Ayrıca, Airbus Foundation, Türk sivil toplum örgütlerine insani yardım iletmek için ortaklarıyla birlikte şu çalışmaları gerçekleştirdi:

  • Türk Hava Yolları’na teslim edilen bir A321neo uçağı, 22 Şubat’ta Hamburg’dan İstanbul’a yapılan uçuşu ile HUMEDICA tarafından sağlanan 8 tonluk yardım malzemesi getirdi.
  • Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile işbirliği içinde, insani lojistik ortağı HULO.coop ile ortaklaşa çalışarak, Türk Hava Yolları’na ait bir Airbus A350 uçağı, 25 Şubat’ta Toulouse’dan İstanbul’a yapılan uçuş ile ilaç da dahil olmak üzere 20 ton yardım malzemesi taşıdı.
  • Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu (IFRC), Kuala Lumpur’daki depolarından İstanbul’a 52 ton mutfak seti, branda ve benzin bidon taşınması için destek talep etti. Airbus A330-200F kargo uçağı, 27 Şubat’ta malzemelerin Türkiye’ye taşınmasını sağladı.
  • Fransız Kızılhaçı, IFRC’yi desteklemek amacıyla Türkiye’ye 28 ton hijyen seti taşınması için yardım talebinde bulundu. Bir Airbus A330 uçuş test uçağı, 28 Şubat’ta Toulouse’dan İstanbul’a teslimatı sağladı.
  • HUMEDICA ile işbirliği içinde, Airbus Foundation, Hamburg’dan yapılan Pegasus Hava Yolları A321neo teslimat uçuşu ile İstanbul’a 6,5 ton yardım malzemesi taşıdı.
  • IFRC ile birlikte, Airbus Foundation, Mavi Air’e ait H130 ile Gaziantep’ten acil ekipler ve küçük kargo taşımanın yanı sıra havadan durum tespiti yapılmasını sağlıyor.

airbus

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu