Latest Posts

Airbus, Asya’da Yeni Bir A350 Simülatörü Açtı

82 / 100

Airbus, Asya’da Yeni Bir A350 Simülatörü Açtı

Yeni tesis, Asya-Pasifik bölgesindeki havayollarına Airbus mürettebatını eğitme konusunda daha fazla yardımcı olacak.

Avrupalı ​​uçak üreticisi Airbus, Singapur’daki Airbus Asya Eğitim Merkezi‘nde (AATC) dördüncü tam uçuş A350 simülatörünün açılışını yaptı. Yeni eğitim tesisi, Asya-Pasifik bölgesinin Airbus ve özellikle A350 için artan önemine işaret ediyor. Şu anda AATC, dünyadaki diğer tüm eğitim merkezlerinden daha fazla A350 simülatör kapasitesine sahip.

Dördüncü tam uçuş simülatörü


AATC kısa süre önce dördüncü A350 Tam Uçuş Simülatörünü piyasaya sürdü ve mevcut diğer Airbus simülatörleri listesine ekledi. Eğitim tesisinde halihazırda iki A320, bir A380 ve iki A330 simülatörü bulunuyor ve bu da onu küresel olarak Airbus’ın en büyük uçuş ekibi eğitim merkezi yapıyor.

airbus

%55’i Airbus’a ve %45’i Singapur Havayolları’na (SIA) ait bir ortak girişim olan AATC, Nisan 2015’te faaliyete geçerek Changi Havalimanı yakınlarındaki SIA Eğitim Merkezi’ndeki geçici tesislerden kurslar vermeye başladı. Bir yıl sonra operasyonlar, Seletar Havacılık ve Uzay Parkı’nda bulunan ve 9.250 metrekarelik bir alanı kapsayan yeni merkeze devredildi.

airbus


Asya-Pasifik bölgesi, Airbus için çok önemli özellikle büyük uçaklar için Singapur üreticinin bölgedeki uçakları için hayati bir eğitim merkezi görevi görüyor. Global Business Press, Airbus Eğitim ve Uçuş Operasyon Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Valerie Manning’den şöyle alıntı yapıyor:

“Asya-Pasifik bölgesi geleneksel olarak Airbus geniş gövdeli uçaklar için en büyük pazar olmuştur. Bu, şu anda bölgeden uçan 16 havayolu ile A350’nin başarısı daha da doğrulandı. Bölgedeki havayollarının ana üslerine daha yakın kapsamlı uçuş ekibi eğitim hizmetleri sunmak için SIA ile yaptığımız ortak yatırım son derece iyi karşılandı.”

Singapur Airbus için önemli


Airbus, Singapur’dan çok sayıda iş alıyor ve yıllar içinde adadaki şehir devletindeki varlığını pekiştirdi. Singapur Havayolları, A350 uçağının en büyük operatörü olarak uzun mesafeli operasyonları için Airbus’a önemli bir bağlılık gösteriyor. Filosunda 51 adet A350-900 ve yedi adet A350-900ULR olmak üzere toplam 58 adet A350 bulunuyor.
Ayrıca havayolu, 747F filosunu değiştirmek için uçağın kargo versiyonu olan A350F’ye yöneldi ve Singapore Airshow’da yedi yeni A350F siparişi verdi. Bu nedenle, AATC’de başka bir simülatöre yatırım yapmak Airbus için mantıklı. GBP raporu ayrıca Singapur Havayolları Uçuş Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Captain Quay Chew Eng’den de alıntı yapıyor.

“Dünyanın en büyük Airbus A350 operatörü olarak SIA, AATC’yi A350 pilot eğitimi için bir mükemmel bir merkez olarak görüyor. Hava yolculuğuna olan talep arttıkça stratejik ortaklığımız büyümeye devam ediyor. AATC’nin en yeni A350 Tam Uçuş Simülatörü, Singapur’un lider bir havacılık merkezi olarak konumunu desteklerken, SIA ve diğer operatörlerin en son eğitim gereksinimlerine ayak uydurmasına yardımcı olmaya devam edecek.”

Son zamanlarda, uçak üreticisi ayrıca Singapur’un Changi Havalimanı ile gelecekte orada kurulabilecek bir hidrojen merkezi potansiyelini incelemek için bir anlaşma imzaladı. İşbirliği, uçak emisyonlarını azaltmaya ve yerdeki hava taşımacılığı faaliyetlerinin karbondan arındırılmasına yardımcı olmaya yönelik bir adım.

İçerik:simpleflying.com

Latest Posts

POPULER