Latest Posts

Airbus, Alman Silahlı Kuvvetlerine dünya çapında iletişim hizmeti sağlayacak

Airbus to provide communication service for German troops worldwide @AirbusDefence

Airbus, Alman Silahlı Kuvvetleri Bundeswehr ile önümüzdeki 2 yıl süresince refah medya hizmetlerinin sağlanması için bir sözleşme imzaladı. 2 yıl daha uzatma seçeneği bulunan sözleşme sayesinde binlerce asker ve denizci, ister karada ister denizde küresel ölçekte kendi özel kullanımları için bağlantı hizmetlerine erişebilecek.

“Connect-D” hizmeti ile Bundeswehr, personeline yurtdışındayken özel kullanım için veri hacmi üzerinde hiçbir sınır ve zaman sınırlaması olmaksızın ücretsiz sosyal refah hizmeti sunacak. Personel, uzak bir bölgedeyken dahi aile ve arkadaşlarının yanı sıra kişisel sosyal çevresiyle de bu hizmeti kullanarak bağlantı kurabilecek. İlk kez, medya hizmetleri, kurumsal TV ve radyo – özellikle Radio Andernach ve Bundeswehr TV – isteğe bağlı video (VoD) ve elektronik kağıt (e-Paper) da dahil olmak üzere Connect-D’nin ayrılmaz bir parçası olacak.

Airbus, 2011 yılından bu yana Bundeswehr’e refah iletişim hizmetleri sunmaktadır. Connect-D Hizmeti şu anda başta Afganistan, Mali ve Litvanya olmak üzere 3 kıtada 15 ülkede uygulanıyor. Bu yeni sözleşmeyle Airbus, Connect-D’nin mevcut ve gelecekteki görevlerde, tatbikatlarda en son gelişmiş iletişim teknolojisiyle kullanılmasını sağlayacak.

Airbus, kırk yılı aşkın süredir küresel bağlantı sağlamakla birlikte uydu iletişimi ve yer altyapı şebekelerinde dünya lideri konumunda. Şirket, hükümetlere, ordulara ve uluslararası ajanslara, karada, denizde ve havada kritik görev ses ve yüksek hızlı veri iletişimi sağlamaktadır.

Airbus to provide communication service for German troops worldwide @AirbusDefence

Munich, 06. August 2020 – Airbus has been awarded a contract by the Bundeswehr for the provision of welfare media services for the next 2 years, with the option of another 2 year extension. With this contract, several thousands of soldiers and sailors will get access to connectivity services for their private use on a global scale whether they are on land or at sea. Through the “Connect-D” service, the Bundeswehr provides its personnel with a range of welfare service, free of charge, with no time limit or limitation on the data volume for private use while abroad. The connection to family and friends as well as to the personal social environment can be maintained even while they are in remote area. For the first time, media services are an integral part of Connect-D, including corporate TV and radio – notably Radio Andernach and Bundeswehr TV – video on demand (VoD) and ePaper.

Airbus has been providing welfare communication services to the Bundeswehr since 2011. The Connect-D Service is currently deployed in 15 locations within 3 continents, e.g. Afghanistan, Mali and Lithuania. With the new contract, Airbus ensures that Connect-D will be available at existing and future missions and exercises and with state-of-the-art communication technology.

Airbus has been providing global connectivity for over four decades and is a world leader in satellite communications and ground infrastructure networks. The company has delivered governments, militaries and International Agencies with mission-critical voice and high-speed data communications on land, at sea and in the air.

airbus flag

Latest Posts

POPULER