ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Airbus A321 Ailesinin modernleştirme çalışmalarına hız veriyor

Airbus, Toulouse’da A321 Ailesinin modernleştirme çalışmalarına hız veriyor

Yeni hat, pazarın iyileşme sürecinde talebi karşılamak üzere endüstriyel yeteneği arttırıyor

Airbus, Toulouse’daki A320 Ailesinin endüstriyel yeteneklerini modernize etme çalışmalarını sürdürüyor. Bu, pazarın yeniden canlanmasına ve gelecekteki talebe yanıt vermek için küresel endüstriyel üretim sistemi etrafında Airbus’a daha fazla esneklik sağlayacak.

Orijinal Toulouse A320 Son Montaj Hatlarından (FAL) birinin yerini alacak olan yeni, modernize edilmiş ve dijital olarak etkinleştirilmiş A320/A321 (FAL), eski A380 Lagardère tesisinde kurulacak ve 2022 yılı sonuna kadar faaliyete geçecek. Toulouse’da A321 üretim yeteneklerini öne çıkartmaya yönelik ilk planlamalar, Covid-19 krizinin başlangıcında ticari uçak üretimini yaklaşık %40 oranında azaltma kararı ile birlikte askıya alınmıştı. Şimdi, pazardaki toparlanma ve 2023 ile 2025 yılları arasında tek koridorlu uçaklar için planlanan Covid öncesi üretim oranlarına potansiyel bir geri dönüş ile Airbus, bu proje için faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor.

Hamburg ve Mobile (Alabama), şu anda A321 montajı için yapılandırılmış tek Airbus üretim tesisleridir. Toulouse’daki modernize edilmiş A320 Ailesi FAL, Airbus tek koridorlu üretim sistemine yeni nesil bir montaj hattı ekleyerek çalışma koşullarının ve genel endüstriyel akışın yanı sıra kalite ve rekabet gücünün iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Bu daha yüksek A321 üretim esnekliği seviyesi, 2023 yılından itibaren Hamburg’dan A321XLR’nin hizmete girişini de destekleyecektir.

320’den fazla müşteriye 15.500’in üzerinde uçak teslimatı ve 5.650’den fazla biriken sipariş adedi ile A320 Ailesi, dünyanın en çok satan ticari uçağıdır.

A321Lr In Flight
Airbus A321 Ailesinin modernleştirme çalışmalarına hız veriyor 2

Latest Posts

POPULER