Hava Kargo Hakkında Herşey
Güncel HaberlerHavacılıkHavayoluHavayolu Şirketleri

AIR ASTANA ÜST ÜSTE BEŞİNCİ KEZ KAZANDIĞI SKYTRAX BAŞARISINI KUTLUYOR

Air Astana,Kazakistan’ın bayrak taşıyıcısı, devam eden mükemmel hizmeti için, bu yılki Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri etkinliğinde yine 4 yıldız ile derecelendirildi ve üst üste beşinci kez ‘’ Orta Asya ve Hindistan’ın En İyi Havayolu’’ ödülünü ve dördüncü kez ‘’ Orta Asya ve Hindistan’ın En İyi Personel Servisi’’ ödülünü aldı. Pirestijli ödül töreni bu gün Birleşik Krallık’da ki   Farnborough International Airshow’da gerçekleştirildi.

SKYTRAX astana

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri tüm kabinlerde, iş ve eğlence amaçlı seyahat eden  yolcuların  memnuniyetini ölçen kıyaslama aracı olarak dünya çapında tanınmaktadır. (First Class, Business Class, Premium Economy Class and Economy class).

Havayolu  yolcularının,  uçuş öncesi ve uçuş sırasında yaşadıkları deneyime dair 10 ayı aşkın bir dönem içerisinde telefonla, yazılı ve online olarak  yapılan anketler inceleniyor. Anket havayolu ürün ve hizmetlerini değerlendirirken  müşterilerin memnuniyetlerini check-in, boarding, uçak içi hizmet, koltuk konforu, kabin temizliği, yiyecek, içecek, uçuş eğlence ve personel servisi dahil geniş bir yelpazede ölçüyor. Anket en büyük uluslararası havayolundan, en küçük yerel havayoluna kadar 200’den fazla havayolunu kapsıyor.

Air Astana’nın  Başkan ve CEO’su Peter Foster “Personelimizin her biri sürekli olarak hizmet mükemmelliği sağlamaya çalışmıştır ve bu nedenle üst üste beşinci kez bu prestijli ödülleri almaktan onur duyuyoruz’’ dedi.  ‘’ Skytrax değerlendirmesinde müşterilerimiz tarafından bize verilen muazzam destek için derin bir minnet duyuyoruz ve  gelecekte daha da yüksek standartlara ulaşmak için çaba göstermeye devam edeceğiz.’’

 

Air Astana Mayıs 2016’da başarılı ve güvenli operasyonlarının 14. Yılını kutladı. Geçen 12 ay boyunca, havayolu 2015 yılı için net kârda rekor artış olduğunu bildirdi;  Gürcistan, Güney Kore ve Birleşik Krallığa yeni servisler başlattı; Air France-KLM, Bangkok Airways, Hong Kong Airlines ile codeshare anlaşmalar imzaladı ve yenilikçi MyUpgrade ürününü kullanıma açtı.

Air Astana avaraj yaşı 7 olan Airbus A320, Embraer 190 and Boeing 757/767’den oluşan filosu ile dünyadaki en geç filoya sahip havayollarından biri. Havayolu 2016’nın ikinci yarısında ilk olarak 11 Airbus 320 Neo uçaklarını teslim alacak. Bir diğer yenilikte yıl sonuna doğru Boing 767 filosunda Wi-Fİ kullanımı sağlanacak. Havayolunun mevcut ağı, Haziran sonunda Almatı’dan Iran’ın başkenti Tahran’a başlatılan yeni servis ile  65 destinasyon olmuştur.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu