Latest Posts

AIR ASTANA ULUSLARARASI HİZMETLERE DEVAM EDİYOR

Air Astana, Almatı ve Nur-Sultan’dan 20 Haziran ve 1 Temmuz 2020 tarihleri ​​arasında Gürcistan, Güney Kore ve Türkiye’deki varış noktalarına uluslararası hizmetlere devam edecek.

20 Haziran – Almatı-Antalya-Almatı

20 Haziran – Nur-Sultan-İstanbul-Nur-Sultan

21 Haziran – Almatı-İstanbul-Almatı

21 Haziran – Nur-Sultan-Antalya-Nur-Sultan

23 Haziran – Atırav-İstanbul-Atırav

1 Temmuz – Almatı-Tiflis-Almatı ve Almatı-Seul-Almatı *

* Air Astana, Almatı ve Seul arasında Haziran ayı boyunca Pazartesi günü geri dönüş uçuşlarına devam ediyor.

Ayrıca havayolu, 3 Temmuz’da Almatı’dan Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki Batum’a tamamen yeni bir hizmet sunacak.

Uluslararası uçuşlar esas olarak Airbus A320 / A321 ve Embraer E190-E2 uçakları tarafından gerçekleştirilecektir.

Air Astana Almatı ile başkent Nur-Sultan arasındaki uçuşlarına 1 Mayıs’ta yeniden başladı ve iç ağı Mayıs ortasındaki Kazakistan genelindeki bölgesel merkezleri içerecek şekilde genişletti.

Yolcu Bilgileri

Gürcistan ve Güney Kore’den gelen yolcular termal kontrollerden geçecek ve Kazakistan’a vardıklarında bir sağlık anketi doldurmaları gerekecektir. Türkiye’den gelen yolcular termal kontrollere tabi tutulacak, COVID- 19 testi girişte sunulmazsa, varıştan sonraki 48 saat içinde sağlık anketini ve COVID-19 testini tamamlamaları gerekecektir.

Kazakistan devlet heyetlerinin üyeleri, yabancı devletlerin resmi delegasyonlarının üyeleri ve Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine Kazakistan’a gelen uluslararası kuruluşlar; Kazakistan’a akredite diplomatik misyonlar, konsolosluk ofisleri ve uluslararası kuruluşların misyonları, ailelerinin üyeleri ve havayolu mürettebatı bu şartların dışındadır.

Yurtdışına seyahat eden yolcuların hedef ülkelerindeki sağlık gereksinimlerini bağımsız olarak kontrol etmeleri önerilir.

Air Astana Hakkında

Kazakistan’ın ulusal taşıyıcısı olan Air Astana, Astana ve Almatı’daki merkezlerden yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Şirket 2001 yılının sonlarında kuruldu ve 15 Mayıs 2002’de faaliyete geçti. Air Astana filosu Boeing 767/757, A320neo ve A321neo dahil Airbus A320 Ailesi uçakları ve Embraer E190 / E190-E2 uçaklarından oluşuyor.

Air Astana, 2012, Dünya Havayolu Ödülleri’nde Skytrax tarafından prestijli 4 Yıldız derecesini alan Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Doğu Avrupa’dan ilk taşıyıcı oldu ve aynı zamanda o yıl ‘Orta Asya ve Hindistan’daki En İyi Havayolu’ seçildi . Her iki başarı da 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019’da tekrarlandı. 2019’a ek olarak Air Astana, TripAdvisor Travellers ‘Choice Ödülleri’nde Kazanan olarak seçildi ve ayrıca APEX’ten “Major Regional Airlines” kategorisinde 5 yıldız aldı.

Air Astana, % 51 hissesi Kazakistan’ın ulusal servet fonu Samruk Kazyna ve % 49’luk hissesi  BAE Systems ait ortak bir girişimdir.

air astana cargo

Latest Posts

POPULER