Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluManşet

Air Astana 20.yılını ve 40. uçağını kutladı

73 / 100

Air Astana 20.yılını ve 40. uçağını kutladı

Air Astana’nın 20. yıl dönümü ve 40. uçağın filoya gelişini kutlandı. Havayolu, yıllar boyunca yolcu hizmeti ve dikkate değer güvenlik için yüksek standartlar belirlemiştir.
Air Astana, Orta Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) en iyi havayolu dalında, Skytrax ödülünü bu yıl onuncu kez kazandı ve Orta Asya ve BDT’deki En İyi Hizmet kategorisinde de ilk kez kazandı. Air Astana, IOSA sertifikalıdır.

air astana, 20.yıl
Törende Kazakistan Havacılık İdaresi Genel Müdürü Catalin Radu ve Sivil Havacılık Komitesi Başkanı Talgat Lastayev şirketin kuruluş yıl dönümünü kutladılar.
Pandemi sırasında havayolu, ülkesine geri dönüş uçuşlarında 8.000’den fazla yolcu uçurdu. Hava taşıyıcısı, yüzlerce ton tıbbi ve insani kargo taşıdı.

Air Astana Group şu anda yaş ortalaması 5.2 olan 40 uçak işletiyor. Havayolunun filosuna bu yıl altı uçak eklendi ve yıl sonuna kadar bir uçak daha satın alınması planlanıyor. 2022’nin ilk on ayında yaklaşık 6 milyon yolcu taşındı.

Air Astana, Kazakistan ile Amerika Birleşik Devletleri arasında doğrudan uçuş kurma çabalarının bir parçası olarak üç Boeing-787-9 uçağı satın almak için bir sözleşme imzaladı. Uçakların 2025’in ilk yarısında taşıyıcının filosuna katılması bekleniyor.

Air Astana 20. yılını kutluyor! Havayoluna açık gökyüzü, refah ve uzun vadeli başarı diliyoruz!

İçerik: Kazakistan Havacılık İdaresi

 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu