Latest Posts

ABD UÇUŞLARI BAŞLADI

Türk Hava Yolları (THY), koranavirüs kısıtlamaları nedeniyle durdurduğu ABD uçuşlarına yaklaşık iki buçuk ay aranın ardından bugün başlıyor. İstanbul’dan bu akşam yapılacak ilk uçuş, Washington ve Şikago’ya gerçekleşecek.

Normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da ise dış hat tarifeli yolcu seferlerine yeniden başlayan THY, uçuş ağını kademeli olarak artırıyor. Bu kapsamda 19 Haziran akaşamı THY, ABD’de Şikago ve Washington şehirlerine yeniden tarifeli uçuşlarını başlattı.

THY’nin ABD uçuşlarında ilk olarak TK07 Washington 21:47 ve TK05 Şikago seferleri bu akşam 21.27 itibariyle gerçekleşeti.

TK07 B787-9 TC-LLD / TK05 B787-9 TC-LLC

İstanbul Havalimanı’ndan ABD uçuşlarına katılacak yolcular, koronavirüs tedbirlerine uygun olarak terminale giriş yaptı. Terminal içinde yolculara yönelik sık sık sosyal mesafe kuralları hatırlatıldı. İlk olarak kontuarlardaki biletleme işlemlerini gerçekleştiren yolcular daha sonra pasaport kontrolünden geçerek, uçaklarına geçti. Şikago uçağı 264, Washington uçağı ise 293 yolcusuyla ABD’ye hareket etti

THY, Şikago ve Washington dünden itibaren haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. Bayrak taşıyıcı THY, 22 Haziran 2020’den itibaren haftada 3 uçuş Miami’ye, 24 Haziran’dan itibaren ise yine haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles’a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor.

THY SU TAKI

Latest Posts

POPULER