Latest Posts

5 MART TÜRKİYE ARFF MEMURLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Havalimanlarında meydana gelebilecek Uçak Kaza-Kırım ve Yangınlarına, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatınca (ICAO) belirlenen standart ve önerilen uygulamalar çerçevesinde müdahalede bulunarak hayat kurtarmak ve havalimanlarında bulunan bina ve tesislerde çıkabilecek yangınlara kısa süre içerisinde müdahale ederek maddi ve manevi kayıpları önlemek gibi önemli bir görev üstlenen, ARFF Memurlarının 5 Mart Türkiye ARFF Memurları günü kutlu olsun.

Ülkemizde meydana gelen Uçak Kaza Kırımlarının tümüne başarıyla müdahale ederek, olası can ve mal kayıplarını önleyen, gerektiğinde hayat kurtarmak için canlarını tereddüt etmeden tehlikeye atan gerek yurt içi gerekse yurt dışı görevlerindeki başarılarıyla göğsümüzü kabartan ARFF personeli havacılık camiasının görünmez kahramanlarıdır. ARFF personeli 1600 kişilik, genç, dinamik ve profesyonel ekipleriyle ve dünya standartlarında araç, gereç ve teçhizatları ile Türkiye Havacılık sektörünün güvencesi konumundadır.

Aeroportist ailesi olarak tüm ARFF Memurlarının bu özel gününü tebrik eder, sağlıklı ve huzurlu, aynı zamanda kazasız ve belasız görevler dileriz.

Ulaştırma Memur-Sen Yönetimi

arff

Latest Posts

POPULER