Latest Posts

38 KÖPEK UÇAKTA ÖLÜ BULUNDU

Ukrayna’nın milli havayolu Ukrayna Havayolları’nın Kiev-Toronto seferini yapan uçağının kargo bölümünde 38 yavru köpek ölüsünün bulunduğu açıklandı.

Toronto’ya iniş sonrasında B767 tipi uçağın kargo bölümünde taşınan 500 kadar Fransız bulldog cinsi yavru köpeklerin bazılarının yolculuk esnasında hayatını kaybettiği belirtildi.

500 köpeğin yaklaşık 300 kafeste getirildiği ve bazı kafeslerde iki köpeğin bulunduğu açıklanırken, konuya ilişkin olarak soruşturma başlatıldı.

İniş sonrasında çekilen görüntülerde  Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği yönergelerinin ihlal edildiği belirtilirken, yavru köpeklerin taşınma şekline yönelik havayoluna büyük tepki gösterildi.

 CFIA Ajansı aşağıdakileri yanıtladı:

“Kanada Gıda Denetim Ajansı (CFIA) 13 Haziran 2020’de Toronto’da Pearson Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 500 yavru sevkiyatının gerçekleştiğinin farkında. Varışta, köpeklerin çoğu dehidrasyon, halsizlik ve / veya kusma çekiyordu. İncelendiğinde, varışta 38 KÖPEĞİN öldüğü ve uçuşun Ukrayna’dan yapıldığı tespit edildi. CFIA yetkilileri şu anda bu olayı çevreleyen koşulları araştırıyor ve soruşturma tamamlandığında sonraki adımları belirleyecekler. 

CFIA, hem hayvanların hem de insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek hastalıkların ortaya çıkmasını ve yayılmasını önlemek için köpekler de dahil olmak üzere hayvanların Kanada’ya ithalatını düzenlemekten sorumludur. Kanada’nın köpek ithalat gereksinimleri Hayvanların Sağlığı Yasası ve Hayvanların Sağlığı Yönetmeliği ile belirlenir.

Everyone at UIA offers its condolences for the tragic loss of animal life on our flight. UIA is working with local…

Fly UIA paylaştı: 19 Haziran 2020 Cuma

Daha fazlası için TIKLA

Sad to be writing this , though disgusted at the same time . ** over 40 animals arrived dead . 5-6 by the receiver told…

Abby Lorenzen paylaştı: 15 Haziran 2020 Pazartesi

Latest Posts

POPULER