Latest Posts

24 Mayıs Hava Aracı Bakım Teknisyenler Günü Kutlu Olsun

Türk Sivil Havacılığı özellikle son 15 yıldır her geçen gün büyümeye hız kesmeden devam etmektedir. Bununla birlikte uçak sayımız, havaalanı sayımız ve nitelikli personel sayımız da her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Şüphesiz bu hızlı büyüme beraberinde bazı risklerde ortaya çıkarmakta olup bu risklerin bertaraf edilip havacılık emniyetinin en üst düzeyde tutulmasını sağlamanın en önemli unsurlardan birini de nitelikli ve eğitimli teknik personel oluşturmaktadır.

Bu çerçevede, Türk Sivil Havacılığının hali hazırdaki başarıları elde etmesinde, geçtiğimiz 15 yıldaki hızlı büyümeye rağmen uçuş emniyetinde bir sıkıntı yaşanmadan uçuş operasyonlarının desteklenmesinde ve hava operasyonlarındaki emniyetin sağlanmasında rol alan en önemli meslek gruplarından birini de “Uçak Teknisyenleri” oluşturuyor.

Bu vesileyle, sektörümüzde görev alan tüm UTED çatısı altında olan veya olmayan tüm “Uçak Teknisyenleri” nin “24 Mayıs Uçak Teknisyenleri Günü” nü tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Bu sene Ramazan bayramına denk gelen 24 Mayıs Dünya Hava Aracı Bakım Teknisyenler Gününde ünlülerin mesajlarını içeren bir video derledik.

24 mayıs hava aracı bakım teknisyenler günü kutlu olsun 1

Latest Posts

POPULER