Latest Posts

200 bine yakın Amerikalı turisti ülkeye getirecek

Ayşin Arca 2019’da 200 bine yakın Amerikalı turisti ülkeye getirecek

Tura Turizm’in Perakende İcra Kurulu Üyesi ve ABC Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Arca, son yıllarda gittikçe azalan Amerikalı turistleri ülkeye çekmek için yeni bir kampanya başlattı. Hristiyanları, kendilerinin kutsal hac merkezleri sayılan Meryem Ana’nın evine, İzmir’e davet ettiği kampanyaya 2 günde 10 binin üzerinde Amerikalı’nın başvurduğunu söyledi. Bu kampanya sayesinde, 2019’da ABD’den 10 binin üzerinde turistin uçakla, 150 bin kişinin ise cruise ile gelmesi bekleniyor.

Son Amerika seyahatinde çok önemli bir gelişmeye tanıklık etiğini ifade eden Ayşin Arca, “Trump ile olan siyasi çekişmeler sonucu turizm şirketlerinin ülkemize tur düzenlemediklerini fark ettik. Gördükki Amerikalılar politize bir halk değil üstelik son derece iyimser insanlar. İki ülke arasında neler olduğunu merak ediyorlar ve sorularını eleştirerek değil de anlamak için soruyorlar. Bununla birlikte bizim de aklımıza krizi fırsata çevirecek bir fırsat geçmiş oldu. Biz acenteyiz politik konulardan uzak durmaya özen gösteririz ama eğer bir süreç elimizdeki ürünü veya ürünleri tanıtmaya aracı olursa Türk insanından daha atağına rastlamak zordur. Amerika’daki turizm şirketimiz aracılığı ile döner dönmez bir kampanya başlattık.” dedi.

Avrupa’dan yoğun ziyaretçi alan Meryem Ana’nın Evi’ne ABD’lilerin son 3 yıldır gelmediğini dile getiren Arca, “Amerikan gemileri de Kuşadası’nı rotalarından çıkarmış ve Türkiye’ye gelen Amerikalı turist sayısında %95 e varan azalma olmuş. Daha önce turistler terör olaylarından dolayı gelmek istemiyorlardı ancak son 2,5 senedir terör olayı güvenlik sorunu yok. Bu konuyu her fırsatta bakanlığımızın da en üst düzeyde katılımı ile Amerikalı tur operatörlerine anlatmaya çalıştık ama sanki bir şeylere karar verilmiş gibi… Sigorta firmaları dahi Türkiye’ye gelmek isteyen yolcuları sağlık sigortalarında kapsam dışı bırakmış. Olan biteni Amerikalılar bilmiyor.” şeklinde konuştu.

Bu kapsamda oluşturdukları kampanya söylemlerinin “En kutsalı ziyaret etmeniz için sizi davet etmemizi kim engelleyebilir? Hepinizi burada görmek istiyoruz. Hristiyan dünyasının en fazla ziyaret edilen en kutsal yeri. Hac görevinizi yerine getirmeye buna ev sahipliği yapan Anadolu topraklarına sizi davet ediyoruz.” olduğunu söyleyen Ayşin Arca tur programını ise şöyle özetledi: “Meryem Ana’nın evinden sonra Efes’te Roma İmparatorluğu’na yolculuğa çıkılıyor. Oradan da Hierapolis geçip hem mitolojiyi hem de şifalı suları ziyaret ediyorlar. THY ile uçulacak bu bir haftalık bu programı uçak dahil 599 dolar’a satıyoruz.” dedi.

Bu kampanyayı, sosyal medya aracılığı ile direkt nihai tüketiciye ulaştıran Ayşin Arca, “Tur operatörlerini by pass ederek tüketiciye sosyal medya aracılığı ile ulaşmayı hedefledik. Kuzeydoğu ve batı olmak üzere iki bölgeye ayırdığımız Amerika’da pazarlama çalışmalarına başladık. Gördüğümüz ilgi karşısında biz de şaşırdık. Talep yağıyor adeta. Mayıs ayından itibaren yaklaşık 200 bin Amerikalı turisti ülkeye getireceğiz.” şeklinde konuştu.

tura aysinarca 7 tura aysinarca 8

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.