Latest Posts

10.000’den fazla çalışan işsiz kalabilir

Airbus’un, korona virüsü pandemisinin sebep olduğu kriz ortamının etkisini hafifletmek için binlerce çalışanı işten çıkarmayı da içerecek bir yeniden yapılandırma planı hazırladığı bildiriliyor.

Airbus Başkanı ve CEO’su Guillaume Faury’nin; şirketin yöneticilerine iki gün önce yaptığı açıklamada, yeniden yapılandırma planının gelecek ay sunulacağını söylediler. İngiliz Telegraph gazetesinin kaynaklarına göre; bu, 10.000’den fazla çalışanın işlerini kaybetmesine neden olabilir.

Bilgi, Fransız gazetesi La Depeche’nin başka bir kaynağı tarafından doğrulandı ve planın, 2007’de yapılan daha önceki bir yeniden yapılandırma planından daha ağır etkilere sebep  olabileceğini de ekledi. A380 programının karşılaştığı sorunlar nedeniyle, 2007deki yeniden yapılandırma planı çerçevesinde daha önceden 5000 kişi işten çıkarılmıştı. Bu kez kaynak; azalmanın, iş gücünün yaklaşık % 10’una ulaşabileceğini, yani 13.500’den fazla işin etkilenebileceğini iddia ediyor.

Bu sayı üretici tarafından resmi olarak onaylanmadı, ancak “Airbus’ın, kendi geleceğini sağlama almak için gerekli tüm tedbirleri alacağı” söylendi.

kaynak:airline haber

Airbus Family

Latest Posts

POPULER