Zonguldak Havalimanı yurt dışı seferleri başladı

0
136

Zonguldak Havalimanı yurt dışı seferleri başladı.

Almanya Düsseldorf’tan kalkan uçak 119 yolcusuyla Zonguldak Havalimanı’na iniş yaptı. Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça ve Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin inen yolcuları çiçekle karşıladı.

Seferlerin hayırlı olması dileğinde bulunan Kaymakam Keçeli; “2016 yılının ilk uçağının yolcularını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ümit ediyoruz ki 2016 yılımız havaalanı için Çaycuma ve gurbetçilerimiz için iyi bir yıl olur. Gönül istiyor ki Çaycuma havalimanında her gün uçak inip kalksın. Sadece yurt dışı seferleri değil, yurt içi seferleri de belli bir başlangıç sağlamayı arzu ediyoruz. Şu hali bile havalimanımızın ayakta kalması yaşanabilir konumu sağladığı için Germania’nın Çaycuma Havalimanına yaptığı uçuşları çok önemsiyoruz. İnşallah Sayın Valimizin önderliğinde yurt içi seferleri ile ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor, beli bir kıvama ve aşamaya ulaştığında Zonguldak insanı havalimanına sahip çıkmaya başladığında ben inanıyorum ki Çaycuma havalimanımızda her gün uçakların inip kalktığını mutlulukla göreceğiz”diye konuştu.

Aynı uçak 87 yolcusuyla Düsseldorf’a dönüş yaptı. Rahat bir yolculuk yaptıkları ifade eden gurbetçiler, havalimanı hizmetinden ötürü yetkililere teşekkür ettiler. Gurbetçi Müyesser-Fatih Mehmet Mutlu çifti 26 yıldır Almanya’da yaşadıklarını söyleyerek havalimanının yurt dışı seferlerine açıldığından bu yana Zonguldak üzerinden memleketlerine geldiklerini ve çok memnun olduklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − on beş =