WIN EURASIA Automation Fuarına Geri Sayım Başladı!

0
142

WIN OTOMASYON FUARI robotik deniz anası

WIN EURASIA Automation (17-20 Mart 2016)

 

2016 itibariyle  tamamen Hannover Fairs Turkey bünyesinde düzenlenmeye başlanan WIN EURASIA Automation,  yeni ekibi ve yenilikleriyle  17-20 Mart tarihleri arasında Tüyap’ta endüstriyel teknoloji tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Toplam 10 Holde, Otomasyon Eurasia, Electrotech Eurasia, Hydraulic&Pneumatic EURASIA ve Materials Handling Eurasia olmak üzere 4 ayrı fuarı bir araya getirecek olan WIN EURASIA Automation, kablolardan akışkan gücü teknolojilerine, sürücü teknolojilerinden yazılımlara, robot kollarından insansız forkliftlere bir fabrika için gerekli tüm çözümleri tek çatı altında sunacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşecek fuar, Ekonomi Bakanlığı, OAİB (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri), MAİB (Makina İhracatçıları Birliği), Makina Tanıtım Grubu, ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), İSDER (İstif Makinalerı Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği), AKDER (AKışkan Gücü Derneği), ETMD (Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği) ve başta olmak üzere 50’yi aşkın kurum, dernek ve medya kuruluşu tarafından destekleniyor. 25 ülkeden yaklaşık 1556 katılımcıyı ağırlayacak olan WIN EURASIA Automation, geleceğin fabrikalarına yönelik  doğru  çözümlere ulaşmak isteyen ziyaretçiler için bir kez daha bölgenin lider inovasyon platformu olduğunu kanıtlayacak.

Geleceğin Fabrikalarına Bakış

Endüstri dünyası yeni bir dönemle karşı karşıya. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu yeni dönem, dijital teknolojik gelişmelerin ışığında “akıllı fabrikaları” endüstrinin merkezine taşıyor. Bu yeni gelişmelerle birlikte, artık üretim sürecindeki makina, bilgisayar, sürücü ve kontrol cihazlarının birbiriyle iletişim kurması; insanlardan neredeyse tamamen bağımsız olarak kendilerini koordine ve optimize edebilmeleri mümkün. Böylece, üretim süresi, maliyeti ve harcanan enerji miktarı düşerken, üretim kalitesi artıyor. Bu yeni endüstriyel döneme doğru hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. Ülkelerin ise rekabet güçlerini kaybetmemek adına,  altyapı çalışmalarını hızlıca tamamlayarak bu yeni döneme ayak uydurabilmeleri gerekiyor. WIN EURASIA Automation Fuarı,  katılımcılarının sergilediği yenilikçi ürün ve çözümlerle, Türkiye’de Endüstri 4.0’ın gelişimine en büyük katkılardan birini sunuyor. 4 ticari fuar, yeni endüstriyel çağın, entegre üretim süreçlerine yönelik olarak en ileri teknolojiye sahip komponent, sürücü, yazılım, robot ve istifleme-taşıma-depoloma çözümlerini bir araya getiriyor.

Türkiye’nin tek Otomasyon fuarı olan Otomasyon Eurasia Fuarı’nda ziyaretçiler, en küçük devrelerin bile birbiriyle iletişim halinde olduğu, küçültülmüş ve inceltilmiş komponentlerle hayvan ve insan hareketleri taklit edilerek geliştirilmiş en ileri teknolojiye sahip robot ve robot kollarını görme fırsatı elde edecekler.

Bir diğer önemli gelişme ise Materials Handling Eurasia fuarında ziyaretçilerle buluşacak. Yüksek hareket esnekliğine sahip;  dar koridorlarda bile iyi bir performans sağlayan,  insansız istifleme- depolama çözümleri fuarda sergilenecek. Fuar kapsamında gerçeklecek Application Park Area‘da ise paletsiz taşımacılığa imkan veren forkliftler canlı çözüm gösterileri ile ziyaretçilerle buluşturulacak. Bunun yanı sıra, 12. salonda yer alan Simulasyon Alanı’nda forklift ve vinç operatörlerini eğitmeye olanak tanıyan eğitim simulatörleri ve hareketli platformlar tanıtılacak.

Endüstri 4.0’ın etkisi, Electrotech Eurasia Fuarı kapsamında da kendini gösterecek. Fuar boyunca sergilenen IP numarasına sahip ve birbiriyle haberleşebilen elektronik komponentler, akıllı ve inceltilmiş emniyet röleleri gibi çeşitli ürünler,  güç kaynaklarının ve üretim süreçlerinin daha etkili bir şekilde kontrolüne yönelik ürünleri göz önüne serecek. Hidrolik&Pnömatik Eurasia katılımcıları ise otomasyon teknolojilerindeki gelişmeleri destekleyen yenilikçi akışkan gücü ürünlerini tanıtacaklar.

Sektörün Geleceğine Odaklanan Forumlar

WIN Eurasia Automation, kapsamı altında gerçekleşecek forumlar aracılığıyla sektör içi ve dışı bilgi paylaşımına da olanak sağlıyor. Üstelik bu yıl forumlar, ilgili oldukları salonların içinde oluşturulan özel alanlarda düzenleniyor; böylece ziyaretçilerin fuar alanından uzaklaşmadan doğrudan katılımını mümkün kılarak fuar alanındaki etkileşimi arttırmayı hedefliyor.

  1. salonda AKDER desteği ile oluşturulan Hidrolik&Pnomatik Forum Alanı‘nda sektördeki güncel konulara odaklanılacak; ayrıca bu alan 19 Mart Cumartesi günü Bosch Rexroth, Festo, Parker, Mert Teknik ve İzmir Hidropar’ın katılımı ile AKDER tarafından gerçekleştirilecek panele ev sahipliği yapacak. 12. salonda İSDER ve İSAG desteği ile oluşturulan Materials Handling Forum Alanı’nda ise iç lojistik alanındaki yenilikler, lojistikte iş sağlığı ve güvenliği gibi önemli konular ele alınacak. Ayrıca, 17-18 Mart günleri İSDER tarafından bir panel gerçekleştirilecek.

Fuar boyunca gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise ENOSAD desteği ile 1. salonda organize edilen Automation Forum Alanı olacak. 4 gün boyunca sürecek forumlar kapsamında, ELİMKO, WAGO, ENDRESS+HAUSER, TURCK, SMS-TORK, FESTO, MITSUBISHI ELECTRIC, YASKAWA, BOSCH REXROTH, SCHNEIDER ELECTRIC, ABB, STAUBLI, ALTINAY, SICK, SEW-EURODRIVE, LİMA, MCS, GÜNMAK gibi önemli firmaların endüstriyel robotik uygulamalar ve otomasyon konusundaki sunumları yer alacak. Ayrıca 18 Mart’ta ENOSAD Yönetim Kurulu; BOSCH, FORD, IBM, KORDSA GLOBAL, TURKCELL Super Online firmaları ve Akademisyenlerin katılımı ile Endüstri 4.0 konulu bir PANEL gerçekleştirilecek.

32 ülkeden ziyaretçi delegasyonları

Başta elektrik, elektronik, makine, otomotiv, otomasyon ve enerji sektörlerinden olmak üzere yerli ve yabancı onbinlerce profesyoneli ağırlayan fuar,  gerçekleşecek ziyaretçi programları neticesinde Orta Doğu,

Avrupa, Afrika ve CIS Ülkeleri gibi yüksek potansiyele sahip pazarlara ulaşmak isteyen firmalar için önemli fırsatlar barındıracak.

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Ticaret Heyeti programı kapsamında Almanya, Azerbaycan, Cezayir, Bangladeş, Gürcistan, İngiltere, BAE, Bulgaristan, Mısır, Fransa, Hindistan, Endonezya,

 

 

Irak, İran, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Meksika, Fas, Pakistan, Polonya, Romanya, Suudi Arabistan, Hollanda, Türkmenistan ve Özbekistan’dan satın almacı, editör ve dernekler fuarı ziyaret edecek. Ayrıca, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından Çek Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dan ziyaretçi delegasyonları ağırlanacak. Bu ziyaretçi programları kapsamında, ilgili ülkelerden alıcılar B2B Görüşmeleri aracılığıyla Türk ihracatçılarla bir araya gelme fırsatı elde edecekler. Uluslararası ziyaretçi programının yanı sıra Ticaret Odaları ve dernekler aracılığıyla düzenlenen Anadolu Delegasyonu Programı dahilinde 75 farklı delegasyon grubu da fuarı ziyaret edecek.

WIN EURASIA Automation,  Nisan ayında Hannover’de düzenlenecek olan ve açılışını Alman Şansölyesi Merkel ile ABD Başkanı Obama’nın birlikte yapacağı Hannover Messe fuarı öncesi Deutsche Messe AG’nin endüstriyel etkinliklerinin en önemli durağı olacak.

 

POPÜLER HABERLER

Haveak , Modüler Uzaktan Eğitim ve X-Ray Simulatör Programını TamamladıHaveak , Modüler Uzaktan Eğitim ve X-Ray Simulatör Programını Tamamladı

HEAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı; Hizmet işleri Kabul çalışmaları tamamlanarak; program teslim edildi   12 yıllık projemiz;  Modüler Uzaktan Eğitim ve X-Ray Simulatör programımız olan HAVEAK’ ı bitirmenin mutluluğunu sizinle de paylaşmak istedik. 2012 Aralık ayından bu yana, Emniyet Genel Müdürlüğü; Koruma Daire Başkanlığıyla çalışmaktayız. X-Ray cihazı kullanan tüm Polis Memurları da; programımız üzerinden eğitim görerek yapılan sınavlar sonucunda, Kontrol noktalarında görev yapmaya başladılar. 1 senelik beraber çalışma neticesinde; bugün itibarı ile HEAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı da, Programımı

Turkish Cargo Dergisi AppStore ve Android Platformlarda Yerini AldıTurkish Cargo Dergisi AppStore ve Android Platformlarda Yerini Aldı

“Turkish Cargo Magazine” Uygulaması Turkish Cargo 3 aylık periyod ile okuyucuyla buluşturduğu AppStore ve Android Turkish Cargo Magazine aplikasyonunu gururla sunmaktadır. Uygulamayı bir kez indirdikten sonra internet erişimine ihtiyaç duymadan hem dergiyi okuyacak hem de konulara ilişkin içerik videolarını izleyebileceksiniz. Dijital platform siz değerli okuyucularımıza ayrıca derginin geçmiş dönemlerindeki yayınlarına ulaşabilme fırsatını sunmaktadır. – popüler haberler Dünyanın en büyük hava aracında sona gelindi Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlığın hizmetine sunulan olanakl

Hava Kargo E-AWB Bilgilendirme Toplantısı YapıldıHava Kargo E-AWB Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Hava Kargoda Hız ve Verimlilik İçin E-AWB Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve IATA işbirliği ile Turkish Cargo ev sahipliğinde ‘E-AWB uygulaması’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı 16 Şubat’ta Turkish Cargo Binası Mimar Sinan Salonu’nda yapıldı. Hava kargo sektöründe uygulanmaya başlayan ve yakın dönemde daha da yaygınlaşarak hava kargo taşımacılığında verimlilik ve dokümantasyon süreçlerine hız katacak olan E-AWB uygulaması hakkında bilgi verilen toplantıda Turkish Cargo Başkan Yardımcısı Serdar Demir ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin si

THY , İstanbul -İvano-Frankivsk Seferleri BaşlıyorTHY , İstanbul -İvano-Frankivsk Seferleri Başlıyor

THY’nin yeni hattı Frankivsk Türk Hava Yolları Ukrayna’nın İvano-Frankivsk şehrine servis vermeye başlayacak. İstanbul – İvano-Frankivsk (IFO) – İstanbul seferleri haftada 7 frekans olarak planlanmış olup, 30 Mart 2016 tarihi itibarıyla başlayacaktır. Okuyucuya özel not 220 bin nüfuslu bir şehir olan İvano-Frankivsk‘nin yolcu potansiyeli olarak ne düşünüldü merak ediyorum. Heralde bilinen bir şe

TÜRK HAVA YOLLARINDA STAJ YAPMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNETüRk Hava Yollarinda Staj Yapmak İSteyenleri̇N Di̇Kkati̇Ne

TÜRK HAVA YOLLARINDA STAJ BAŞVURULARI BAŞLIYOR 2016-2017 Yılı Lise Staj Başvuruları Hakkında Duyuru thy lise stajyer başvuruları, mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul müdürlüklerinin staj@thy.com adresine kontenjan talebinde bulunmasıyla kabul edilir. Yeni dönem stajyer kabul takvimi aşağıdaki gibidir: Kurumsal başvurular 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında kabul edilecek olup, bu tar

2. DÜNYA SAVAŞI’NIN EFSANE SAVAŞ UÇAĞI İSTANBUL’DA2. DüNya SavaşI’Nin Efsane Savaş UçAğI İStanbul’Da

2. DÜNYA SAVAŞI’NIN EFSANE SAVAŞ UÇAĞI “Messerschmitt” HİSART CANLI TARİH VE DİORAMA MÜZESİ’NDE ZİYARETÇİLERLE BULUŞUYOR   Dünya tarihinin en büyük savaşı olarak tarihe geçen 2 Dünya savaşına damgasını vuran, dönemin hava harplerinin efsanesi çift jet motorlu ilk savaş ucağı “ Messerschmitt” ilk defa Türkiye’de, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşacak. – popüler haberle

THY , 2018’de Yeni Havalimanına TaşınacakTHY , 2018’de Yeni Havalimanına Taşınacak

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, İstanbul’da yapımı süren üçüncü havalimanına 2018 yılında geçmek için planlama yaptıklarını söyledi. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, İstanbul’da yapımı süren üçüncü havalimanına 2018 yılında geçmek için planlama yaptıklarını söyledi. Berlin Uluslararası Turizm Borsasında (ITB) düzenlenen basın toplantısın

Mutsuz Bir Müşterinin İş Yerinize Maliyeti NedirMutsuz Bir Müşterinin İş Yerinize Maliyeti Nedir

Mutsuz Bir Müşterinin İş Yerinize Maliyeti Nedir? Pisano Kurucu Ortağı Özkan Demir anlatıyor: Mutsuz bir müşterinin sosyal medyada paylaştığı herhangi bir olumsuz iletinin, markalar üzerindeki duygusal zararlarını artık hepimiz biliyoruz. İşin, şirketler için diğer bir önemli boyutu, mutsuz bir müşterinin gerçekten tahminimizden çok daha “pahalı” olması. Doğru müşteri memnuniyeti yaklaşımlarıyla

İran’ın 3 Havayolu Gürcistan Pazarına Giriyorİran’ın 3 Havayolu Gürcistan Pazarına Giriyor

İran’ın 3 Havayolu Şirketi Gürcistan Pazarına Giriyor İran’ın Mahan Air, ATA Airlines ve Qeshm Airlines firmaları Gürcistan Havayolu piyasasına giriyor. Sözü edilen şirketlerden Mahan Air ve Qeshm Airlines firmalarının 2016 yılı Mart ayında seferlerini başlatması bekleniyor. Mahan ve Qeshm Airlines İstanbul’a hergün geniş gövde uçuşlar düzenlemekte. Tav Georgia bildiğiniz gibi Batum ve Tiflis

IRAK’TA KRİZ DERİNLEŞİYORIrak’Ta Kri̇Z Deri̇NleşİYor

Irak, 2.169 Projeyi Durdururken, 296 Projeyi de İptal Etti Küresel piyasalardaki düşük petrol fiyatları, askeri ve insani harcamalar nedeniyle yaşadığı finansal kriz derinleşen Irak, 2.169 projeyi durdururken, 2015 bütçesinde gerçekleştirmeyi öngördüğü 296 projeyi de iptal etti. Bir çok Türk firmasınında projelerde yer aldığı , ticaret yaptığını hatırlatmak isteriz. Planlama Bakanlığı kaynak

İHA ile UÇUŞ YAPARKEN YAPILMAMASI GEREKENLERİHA ile UÇUŞ YAPARKEN YAPILMAMASI GEREKENLER

25 Kg altı İnsansız Hava Araçları (İHA) ile UÇUŞ YAPARKEN aşağıdaki 5 Maddeyi YAPMAYINIZ! Uçacağınız bölge, Mülki İdare tarafından yasaklanmış ise uçmayın. Gündüz en az 2 km’den daha düşük görüş şartlarında ve gece ise uçuş yapmayın. İHA aracınız sizden yatayda 500 metre daha uzakta olacak şekilde uçuş yapmayın! Yerden (AGL) 400 feet (120 metre)’den daha fazla yüksekliğe çıkmayın! İnsan ve yapıl

Qatar Airways Türkiye’de pilot arayacakQatar Airways Türkiye’de pilot arayacak

Körfezin en güçlü havayollarından Qatar Airways, pilot aramak için Türkiye’ye geliyor. Pilotlara sundukları olağanüstü maddi imkanlarla pilotlar için adeta cazibe merkezi haline gelen Qatar Airways, Türk pilotlarla buluşmak için İstanbul’a geliyor. Son dönemde Türkiye’de çalışan yabancı pilotlarla birlikte Türk pilotlar da körfezdeki havayollarının yolunu tutarken Qatar Airways, 12-13 Nisan’da İs