Vietnam Havayolları Kargo Birimi Kuracak

0
66

Vietnam Havayolları Geliri Artırmak İçin Kargo Birimi Oluşturmayı Düşünüyor

Filosunu yeni geniş gövdeli uçaklar ve genişleyen hizmetler ile donatan Vietnam Havayolları , gelirlerini arttırmak için  kargo birimini hayata geçirip  büyümesini daha da artırmak istiyor.

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam , Samsung Electronics Co gibi şirketler için yılda milyarlarca dolar üreten büyük bir üretim merkezi haline geldi. Bu gelişmeler ışığında ulusal havayolu şirketi için hava taşımacılığını geliştirme fırsatı sundu.

Samsung, LG Electronics Inc. ve Nestle SA gibi şirketler tarafından yapılan yatırımlar, ülkeye bölgede en hızlı olan ekonomik büyümeyi sağlayan bir üretim merkezi haline getirdi.

Gayri safi yurtiçi hasıla ilk çeyrekte yüzde 7,4 artarken, hükümet bu yıl yüzde 7,5 oranında büyüyeceğini tahmin ediyor. Hükümet ayrıca, daha fazla ziyaretçi çekmeyi ve önemli bir sektör olarak turizmi geliştirmeyi amaçlıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA Vietnam’ı önümüzdeki 20 yıl içinde dünyanın en hızlı büyüyen beş hava yolu pazarı arasında yer alacağını belirtti.

Ülkenin en büyük özel havayolu şirketi VietJet Aviation Anonim Şirketi ile rekabet eden devlet hava yolu şirketi, daha hızlı ekonomik büyüme gelirlerinin daha yüksek olması nedeniyle premium uçak yolculuk deneyimine öncelik veriyor.

2016 yılında, Vietnam Havayolları Airbus  ile 3.1 milyar dolarlık bir liste fiyatı üzerinden 10 adet A350 geniş gövdeli uçak satın almak için anlaşma imzaladı.

Aynı zamanda daha önce Boeing ile 19 adet 787-9 Dreamliner sipariş etti. Filosunda bulunan uçak sayısı 92 ve 2020 yılında 110 , 2030 yılında da 150 uçağa ulaşmayı planlıyor.