Latest Posts

Uzun Mesafeli Uçuşta Vakit Geçirmenin Birkaç Yolu

86 / 100

Uzun Mesafeli Uçuşta Vakit Geçirmenin Birkaç Yolu

Uzun mesafeli bir uçuşta zaman geçirmenize yardımcı olacak ipuçları

Saatlerce sürecek uzun mesafeli bir uçuşta olma ihtimali gözünüzü korkutuyor mu? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz, havasız bir uçak kabininde sekiz saat veya daha fazla mahsur kalmak, bazılarına sonsuz bir zaman dilimi gibi görünebilir. Ancak biraz hazırlık ve biraz ev konforu ile bu kabusu hafifletebilirsiniz. Uzun mesafeli bir uçuşta zaman geçirmenin en iyi yöntemlerine geçmeden önce, yolculuğunuza hazırlanmak için neler yapabileceğinize bir göz atalım.

uzun mesafe
photo: American Airlines

Nerede oturduğun önemli


First veya business class‘ta uçan insanlar için çok önemli olmasa da, ekonomide oturduğunuz koltuk, uçuşta büyük bir fark yaratabilir. Daha fazla diz mesafesi istiyorsanız, çıkış koridorunda bir koltuk ayırın. Ağlayan bebek sesi yüzünden uykusuz kalmak istemiyorsanız, duvara monte beşikler her zaman ön bölümdeki koltuklarda bulunduğundan, uçağın arkasına oturun.


Tuvaleti çok kullanmanız gerekiyorsa veya ayağa kalkıp bacaklarınızı esnetmeyi seviyorsanız, koridorda bir koltuk seçin. Solaksanız, uçağın sağ tarafına, sağ elinizi kullanıyorsanız sol tarafına oturun. Böylece, yemek yemeye çalışırken kimse size çarpmaz.

uzun mesafe
photo: American Airlines

Ev konforu


El çantanızı fazla doldurmayın, ancak uçuş için birkaç atıştırmalık yanınıza alın. Tüm havayolları uzun mesafeli uçuşlarda yemek servisi sunar, ancak bu yemeğin kalitesi taşıyıcıya bağlı olacaktır. Yanınızda enerji barları gibi birkaç atıştırmalık getirmek iyi bir fikirdir.

image 2
photo: Singapur Airlines


Hiç denemediyseniz, gürültü önleyici kulaklıklar ve göz maskesi ile birlikte iyi bir seyahat yastığı da alın. Kulaklıklar, havayollarının dağıttığı kulaklıklardan çok daha iyi olacaktır, yastık ve maske daha iyi uyumanıza yardım eder. Uzun mesafeli uçuşlarda, her zaman bol su içmeyi unutmayın ve uyumadığınız zamanlarda, bacaklarınızı esnetmek için birkaç saatte bir, ayağa kalkın.

Uzun mesafeli bir uçuşta zaman geçirmenin yolları:

Google Play Store’dan bulmaca uygulamasını indirerek zihninizi keskin tutun. Uygulamalar genelde ücretsiz oluyor.

image 3
photo: American Airlines

Uçuş için yanınıza iyi bir kitap alın veya telefonunuza veya tabletinize bir sesli kitap, müzik veya podcast indirin. Artık havayollarının eğlence sistemlerinde izleyebileceğiniz yüzlerce televizyon programı ve filmi olduğunu unutmayın. Büyük olasılıkla, henüz görmediğiniz yeni vizyona giren bir film de olacaktır.

Normalde, telefon çalmadığında ya da insanlar kapınıza gelmezse, nadiren birkaç saat sessizlikte kalırsınız. Yazışmaları gözden geçirmek veya bazı işleri halletmek için uçaktaki bu sakin zamanı kullanın.

Muhtemelen seyahatinizi ve konaklama yerinizi önceden planlamış olsanız da, dışarıda yemek yiyebileceğiniz veya bir geziye gideceğiniz yeri bulamamış olabilirsiniz. Lonely Planet Guide veya Tripadvisor gibi uygulamaları kullanarak gittiğiniz yer hakkında okuyun. Ana dilinizin konuşulmadığı bir ülkeye gidiyorsanız, gittiğiniz yerde kullanılan dilde birkaç yeni kelime öğrenmek için zaman ayırın. Uçakta birkaç saat çalışmayla kesinlikle akıcı konuşamazsınız ancak, lütfen, teşekkür ederim diyebilecek veya bir bira sipariş edebileceksiniz!

Kalkış ve iniş sırasında pencereden dışarı bakın, gökyüzünde ışıkların dans ettiğini görecek kadar şanslı olabilirsiniz.

Uyumak, uçaktan indiğinizde enerjik olmanızı sağlar, bunun için uçuş sırasında çok fazla çay, kahve tüketmemenizi öneririz.

İçerik:simpleflying

Latest Posts

POPULER