GÜNCEL SON HABERLER

Umman Sultanlığı Seyahate Açılıyor!

Oman Air, tüm dünyadan aşılı yolcuların Umman Sultanlığı’na seyahat edebileceğini bildirmekten memnuniyet duyar. Lütfen aşağıdaki seyahat kurallarına göz atın:
1. Umman vatandaşları, Umman oturum kartı sahipleri, Umman vizesi olanlar, Umman seyahati için vize gerekmeyen yolcular ve Umman’a varışta vize almaya hak kazanan yolcuların Umman Sultanlığı’na girişine izin verilir.
2. Aşıları yapılmamış olsa bile Umman vatandaşları ve ailelerinin, Umman vatandaşı olmayan, Umman Sultanlığı’nda çalışan ve geçerli oturma iznine sahip yolcuların, Umman Sultanlığı’na dönmelerine izin verilir ve 7 gün kurumsal karantinaya ve 8. gün içinde yapılacak PCR testine tabi tutulur.
3. Yolcuların, ilgili QR kodunu içeren bir COVID-19 aşı sertifikası ibraz etmeleri gerekmektedir. Sertifikanın tam aşı ayrıntılarını belirtmesi gerekir.
4. Yolcular, aşı sertifikasını ve negatif COVID-19 PCR test raporunu ibraz ettikten sonra karantinadan muaf tutulacaktır.
5. COVID -19 PCR testi, 8 saatten uzun süreli (transit dahil) uluslararası uçuşlar için Umman Sultanlığı’na planlanan varış saatinden 96 saat önce ve daha kısa uçuşlar için 72 saat önce yapılmalıdır.
6. Uçağa binmeden önce diplomatlar dahil Umman Sultanlığı’na seyahat eden tüm misafirlerin Tarassud+ mobil uygulaması üzerinden ön kayıt yaptırmaları ve uygulamaya QR kodlarını içeren aşı sertifikası ve COVID-19 PCR test raporunu yüklemeleri gerekmektedir.
7. Umman vatandaşları hariç, gelen tüm yolcuların bir ay süreyle COVID-19 tedavi masraflarını kapsayan uluslararası sağlık sigortası taşıması gerekmektedir.
8. 18 yaş ve altı yolcular aşı ve COVID-19 PCR testi gerekliliklerinden muaftır.
Aşağıdaki aşılar Umman Sultanlığı’na seyahat için onaylanmıştır:
•    Sinovac
•    Pfizer BioNTech
•    Oxford AstraZeneca
•    Sputnik
•    Moderna
•    Johnson & Johnson
•    Sinopharm
•    Covishield AstraZeneca
Çeşitli nedenlerden dolayı aşı olmaya uygun olmayan yolcularımızın, sağlık durumlarını açıklayan yetkili bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu almaları gerekmektedir. Online rezervasyon, bilet satın almak, check-in yapmak ya da seyahat talimatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için omanair.com adresini ziyaret edin.
Umman Sultanlığı Seyahate Açılıyor!
Umman Sultanlığı Seyahate Açılıyor!
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER