ULAŞTIRMA ÇALIŞTAYI KAHRAMANMARAŞ’TA BAŞLADI

0
200

kahramanmaraş ulatırma çalıştayı

Kahramanmaraş’ta Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın öncülüğü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla 23 Ocak 2016 Cumartesi günü “Ulaştırma Çalıştayı” yapıldı.

Söz konusu çalıştayda Kahramanmaraş’ın ulaştırma ile ilgili sorunları, ihtiyaç duyulan projeler, karayolu, lojistik merkez, hızlı tren ve havalimanı ile ilgili konular üzerinde duruldu.

Bakan Mahir Ünal tarafından uzunca bir zamandır dile getirilen, bölgeye hizmet verecek Gaziantep- Kahramanmaraş arasında bölgesel havalimanı projesi ile ilgili nihai kararın verilmesi bekleniyor.

Konularla ilgili açıklamalar daha çok siyasi oldu.

Türkiye’de krallara göre değil kurallara göre yol yaptıklarını kaydeden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise “Hakkari’ye yapılan, Şırnak’a yapılan, Iğdır’a yapılan oda bizim, Maraş’a yapılan da bizim. Onun için biri diğerinin alternatifi asla değildir. Son 13 yılda biz bu gün yakıp yıktıkları Güneydoğuya biz 34 katrilyonluk hizmet götürdük, 5 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, biz yapıyoruz onlar bombalarla çukura dönüştürüyor, bunu da millet görüyor. Ama bilsinler ki bu millet ezelden ebede kardeştir, birdir beraberdir, bu milleti bölmeye çalışanlarda havasını alır. Hiç kimse bu milletin bölünmesi hayalini bile yapmasın, öz yönetim, özünde yönetim bunlar zırvadır. Kahramanmaraş bunun cevabını Kurtuluş savaşında vermiştir, gerekirse yine vermeye hazırdır. Onun için biz kardeşliğimizin daim olması için çalışacağız. Doğumuzu da batımızı da, kuzeyimizi de güneyimizi de kardeş bileceğiz. Nasıl yolları böldük hayatları kurtardıysak, yolları bölüp memleketi birleştireceğiz” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından her iki bakan ve beraberindeki heyet, daha sora Göksun şantiyesine geçerek, Kahramanmaraş-Göksun Karayolundaki çalışmalarında incelemelerde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here